Home Audio/video VIDEO Ruská hviezda totálne vybuchla aj v Indian Wells: Hanba tohto športu!

VIDEO Ruská hviezda totálne vybuchla aj v Indian Wells: Hanba tohto športu!

by Majo Malinovský
Daniil Medvedev, Adelaide

INDIAN WELLS – Štvrťfinálovú miestenku na prestížnom kalifornskom podujatí v Indian Wells si vybojoval aj piaty nasadený Daniil Medvedev z Ruska, ktorý vyradil dvanástku turnaja Alexandra Zvereva z Nemecka po trojsetovej dramatickej bitke 6:7 (5), 7:6 (5) a 7:5.


Dramatická zápletka, množstvo úchvatných výmien aj poriadny náboj. Fantastické osemfinále medzi Medvedevom a Zverevom malo všetko, čo by si divák mohol priať a ústrednou postavou bola favorizovaná ruská hviezda.

Tá sa už v úvode musela vysporiadať s náročnou situáciou, keď sa Medvedev v šiestej hre zápasu nepríjemne pošmykol a musel sa nechať dať ošetriť. Nával frustrácie a hnevu ale ruský favorit zažil po prvom sete, ktorý v dramatickom tajbrejku ovládol jeho súper.Hanba tu športovať

“Hanba tohto športu!” vyhŕkol nahnevane po usadení sa na svoju stoličku po prehratom úvodnom dejstve. “Je hanbou športovať na tomto ihrisku. Mali by tu mať zakázané hrať. Strašná hanba športu, tento šialený kurt,” penil Medvedev, ktorý viackrát teatrálne skúšal, akú textúru vlastne má povrch v Indian Wells.

“A oni tomu hovoria tvrdý povrch. Ako môžu nazvať tento hrozný kurt tvrdým povrchom. Pôjdem na záchod, ale je mi jedno, či mi dáš varovanie alebo nie, budem taký pomalý, ako je tento kurt,” pokračoval rozohnene Medvedev smerom k rozhodcovi, kým Zverev sa nad rečami frustrovaného súpera len zľahka pousmial.

https://www.youtube.com/watch?v=78UFvTNW-Uk

Ukľudnil ho až odchod na toaletu

“Je mi jedno ak mi dáš varovanie, ale ak nám dovolia hrať na takomto kurte, potom si môžem dovoliť robiť, čo chcem,” pokračoval Medvedev, ktorý svoj výbuch frustrácie zakončil už zmierlivejším tónom otázkou, či môže ísť na toaletu, čo mu empajrový rozhodca okamžite odobril.Napriek sťažnostiam na kurt a tiež vynútenému ošetreniu sa Medvedev dokázal skoncentrovať a dramatický súboj napokon ovládnuť. Už dnes večer o semifinále v Indian Wells zabojuje so španielskym súperom Davidovichom Fokinom.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 2 =