Home Audio/video VIDEO Senzácia v Cincinnati: Rublev po parádnom obrate v ruskom derby prvýkrát pokoril obhajcu Medvedeva

CINCINNATI – Ruský tenista Andrej Rublev sa v americkom Cincinnati stal prekvapivo prvým finalistom, keď v dnešnom derby senzačne zdolal nasadenú jednotku krajana Daniila Medvedeva.

Daniil Medvedev
Daniil Medvedev (Foto: TASR/AP – Darron Cummings)

Rozhodilo ho zranenie ruky

Favorizovaný Medvedev, ktorý na prestížnom americkom podujatí zo série Masters obhajoval prvenstvo spred dvoch rokov (vlani sa kvôli pandémii turnaj nehral), podľa očakávania hladko vyhral prvý set 6:2, ale potom ho rozhodil moment z úvodu druhého setu, kedy v plnom behu narazil do kameramana s jeho aparatúrou a po poranení ruky si vyžiadal lekárske ošetrenie.

Prvé vyhraté sety mu priniesli finále

Od tohto momentu sa Rublev pomaly ale isto blížil k premiérovému triumfu nad krajanom, keď všetkých päť doterajších vzájomných zápasov vyhral aj dnes vysoko favorizovaný Medvedev. Ten po vyhratom prvom dejstve nasledujúce dva prehral zhodne 3:6 a v šiestom vzájomnom derby prehral s Rublevom vôbec prvé dva sety. Vo finále na Rubleva čaká víťaz nočného semifinále Alexander Zverev verzus Stefanos Tsitsipas.