Home Audio/video VIDEO Rozbehnutý Nadal nestratil set ani s Medvedevom: V Acapulcu zabojuje o ďalší titul

Rafael Nadal

ACAPULCO – Španielsky tenista Rafael Nadal postúpil do finále turnaja ATP v mexickom Acapulcu. Štvrtý nasadený hráč zdolal najvyššie nasadeného Daniila Medvedeva dvakrát 6:3.

V boji o titul sa stretne s Britom Cameronom Norriem, ktorý vyradil turnajovú trojku Stefanosa Tsitsipasa z Grécka po výhre 6:4, 6:4.

Duel Nadala s Medvedevom, ktorý bude v pondelok prvýkrát v kariére líder svetového rebríčka, bol reprízou finále Australian Open. V ňom Španiel otočil nepriaznivý vývoj a vyhral už svoj 21. grandslamový titul. Nadal ešte vylepšil svoj najlepší vstup do sezóny na ATP Tour v kariére. Tohtoročnú bilanciu si upravil už na 14:0. Už víťazstvom v 2. kole nad Stefanom Kozlovom z USA prekonal svoj doposiaľ najlepší štart z roku 2014, ktorý začal jedenástimi víťazstvami.

Emotívny druhý set

“Zahral som niekoľko výborných bodov pri brejkoch. Druhý set bol veľmi emotívny. Daniil hral veľmi agresívne, bolo to veľmi ťažké. Myslím si, že som mal šťastie, že som vyhral ten set, pretože mal veľa šancí,” povedal Nadal.

Norrie si vylepšil februárovú bilanciu na 10:1, pričom triumfom nad štvrtým hráčom svetového rebríčka vyrovnal svoj rekord. Vlani v Lyone zdolal vtedajšiu štvorku rankingu Dominica Thiema.

dvojhra – semifinále: Cameron Norrie (V.Brit.-6) – Stefanos Tsitsipas (Gr.-3) 6:4, 6:4, Rafael Nadal (Šp.-4) – Daniil Medvedev (Rus.-1) 6:3, 6:3