Home Najdôležitejšie VIDEO Rozbehnutý Klein v Piešťanoch vybojoval ďalšie dva tituly

VIDEO Rozbehnutý Klein v Piešťanoch vybojoval ďalšie dva tituly

by Majo Malinovský
Lukáš Klein

PIEŠŤANY – Lukáš Klein sa stal víťazom dvojhry na tenisovom turnaji HSC Cup v Piešťanoch. Ako piaty nasadený zdolal v nedeľnom finále druhého hráča podujatia Filipa Horanského v dvoch setoch 7:5 a 7:6 (5).


Horanský mal lepší vstup do zápasu, využil hneď prvú možnosť na brejk súperovho podania, následne aj druhú a v prvom sete sa ujal vedenia 3:0. To však neudržal, vo štvrtom geme využil Klein druhý brejkbal, rovnako aj vo ôsmej hre a vyrovnal na 4:4. Horanský potom za stavu 4:5 odvrátil dva setbaly, no v záverečnom geme sa mu to podarilo len raz, keď opäť stratil podanie a tak prvý set vyhral Klein 7:5. Úvod druhej sady bol tentoraz v jeho prospech a vypracoval si vedenie 3:0. V ďalšom priebehu dokázal Horanský stiahnuť náskok, vyrovnal na 5:5, keď v desiatom geme odvrátil mečbal. Napínavý druhý set vyústil až do tajbrejku. V ňom viedol Horanský 3:1, no neudržal náskok a nakoniec prehral 5:7.Filip Horanský
Filip Horanský (Foto: TASR – Lukáš Grinaj)

Na Peugeot Tennis Tour sa mu darí

Kleinovi sa na Peugeot Tennis Tour 2020 darí, z troch turnajov vyhral dvojhru na úvodnom turnaji Bratislava Open i v Piešťanoch a na Privatbanka Open prehral len vo finále s Alexom Molčanom. Do celkového hodnotenia si tak v nedeľu pripísal ďalších 20 bodov a je na čele rebríčka. Okrem toho získal aj prémiu 3000 eur.

“Myslím si, že to bol veľmi dobrý zápas, každý mal nejaké pasáže, keď hral lepšie ako ten druhý a potom sa to obrátilo. Skôr prevládalo to, kto bol aktívnejší, kto hral rýchlejšie a robil menej chýb. Je to tu rýchle a hrá sa tu ťažko. V druhom sete som mal dvakrát gemy na double brejk, i keď som nemal nejaké veľké šance. Filip to dobre zahral a ja som tam spravil možno nejakú jednu chybu. V tajbrejku je to už tesné, jedna lopta je rozdiel ako jeden brejk,” povedal víťaz.

Zdroj: STZTriumfoval aj vo štvorhre

Klein následne skompletizoval dvojnásobný triumf. Spolu s Filipom Poláškom zdolali v deblovom finále ako najvyššie nasadený pár turnajové dvojky Krištofa Minárika s Jánosom Feketem 7:5, 6:2. Pre oboch hráčov z víťaznej dvojice to bol už druhý deblový titul v rámci série. Na Bratislava Open zvíťazil Polášek s Igorom Zelenayom, na Privatbanka Open sa z víťazstva tešil Klein s Alexom Molčanom.

Lukáš Klein
Lukáš Klein (Foto: TASR – Lukáš Grinaj)

“Myslím si, že to bolo výborné. Od prvého zápasu sa nám hralo výborne, výhoda bola, že síce sme s Lukášom nikdy spolu nehrali, no natrénovali sme toho celkom dosť. Som rád, že nám to spolu vyšlo,” uviedol pre stz.sk Polášek. “Ja som si rád zahral s top hráčom v debli a môžem sa učiť niektoré ťahy,” dodal Klein.Zdroj: STZ

Lukáš Klein (SR-5) – Filip Horanský (SR-2) 7:5, 7:6 (5)

Filip Polášek, Lukáš Klein (SR-1) – Krištof Minárik, János Fekete (SR-2) 7:5, 6:2

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − six =