Home Audio/video VIDEO Raonič po kontroverznom momente a krutom verdikte stratil set, ale po troch rokoch sa dočkal: Nezvládli to

VIDEO Raonič po kontroverznom momente a krutom verdikte stratil set, ale po troch rokoch sa dočkal: Nezvládli to

by Majo Malinovský
Miloš Raonič, ATP Toronto

TORONTO – Ani kontroverzný verdikt rozhodcov na konci úvodného setu nerozhodil vracajúceho sa kanadského veterána Miloša Raoniča na domácej pôde v Toronte.


Raonič proti svetovej desiatke Američanovi Tiafoemu dotiahol hlavne vďaka delovému servisu prvý set na Sobeys Stadium do tajbrejku, kde prehrával 12:13 a čelil podaniu amerického súpera. Posledná výmena 20-minútového tajbrejku priniesla strhujúci winner Američana, ktorý sa hnaný vpred zotrvačnosťou ale následne dotkol siete, čo neušlo pozornosti miláčika domáceho publika.

Miloš Raonič, ATP Toronto
Miloš Raonič (Foto: TASR/AP – Cole Burston, The Canadian Press)

To by ho za normálnych okolností stálo bod, ale rozhodca rozhodol v prospech Američana a privolaný supervízor Tony Cho jeho verdikt potvrdil. “Tiafoe sa dotkol oblasti medzi stĺpikom a páskou, ale táto oblasť sa považuje za trvalú súčasť, takže nie je braná ako súčasť siete,” vysvetlil a rozhodca pripomienkoval, že inak je to v singli a v debli.

Raonič pre toto rozhodnutie nemal pochopenie aj preto, lebo pôvodná komunikácia hovorila v jeho prospech, ale rozhodca následne zmenil názor a celá diskusia smerovala k tomu, ktorej časti siete sa rozbehnutý Tiafoe dotkol.

“Neverím, že boli úplne čestní, ale je to tak ako to je,” povedal Raonič. “Myslím si, že to jednoducho nezvládli. Bez ohľadu na to pravidlo, jednoducho si nemyslím, že to zvládli dobre,” dodal Kanaďan, ktorého poškodenie fanúšikovia na National Bank Open ocenili hlasným piskotom a Raonič po prehratom sete rozmlátil raketu o hráčsku lavičku.Napriek frustrácii sa Raonič dočkal triumfálneho návratu, keď aj napriek ošetreniu boľavých krížov dokázal zápas otočiť a po vyhratom tajbrejku v druhom sete ten rozhodujúci vyhral 6:3 a po troch rokoch sa dočkal triumfu nad hráčom z elitnej svetovej desiatky. “Nezáleží na tom, do akej miery robíte správne veci, nikdy neviete, kedy veci zacvaknú a veci sa vám spoja,“ povedal bývalý tretí hráč sveta a dodal: “Pre mňa je to neuveriteľne výnimočné, že som tu.”

Pre Raoniča ide o tretie turnajové vystúpenie od júnového návratu na ATP Tour po takmer dvoch rokoch absencie zranení, naposledy tu hral v roku 2018. K výhre si pomohol až 37 esami (Tiafoe ich mal na konte len osem), čím atakoval svoje maximá 38 es v zápasoch na dva víťazné sety a 39 v zápase na tri víťazné sety.

“Dobrá hra a viera v dobrú budúcnosť mi pomohli,” povedal aktuálne až 545. hráč sveta, ktorý na domácom podujatí štartuje na základe voľnej karty a v ďalšom kole vyzve japonského kvalifikanta Tara Daniela, s ktorým v dvoch vzájomných súbojoch nestratil ani set.dvojhra – 1. kolo: Matteo Arnaldi (Tal.) – Vasek Pospisil (Kan.) 6:4, 6:4, Miomir Kecmanovič (Srb.) – Cristian Garin (Čile) 7:6 (2), 4:6, 6:4, Taro Daniel (Jap.) – Adrian Mannarino (Fr.) 7:6 (5), 6:4, Gael Monfils (Fr.) – Christopher Eubanks (USA) 7:6 (3), 6:7 (4), 6:1, Tommy Paul (USA-12) – Diego Schwartzman (Arg.) 6:3, 3:6, 6:4, Milos Raonic (Kan.) – Frances Tiafoe (USA-9) 6:7 (12), 7:6 (4), 6:3, Thanasi Kokkinakis (Australien) – Čang Č’-čen (Čína) 7:5, 6:4, Matteo Berrettini (Tal.) – Gregoire Barrere (Fr.) 6:4, 6:3, Hubert  Hurkacz (Poľ.-15) – Alexander Bublik (Kaz.) 6:3, 7:6 (2), Lorenzo Musetti (Tal.-16) – Jošihito Nišioka (Jap.) 6:4, 6:1, Francisco Cerundolo (Arg.) – Alexis Galarneau (Kan.) 6:2, 4:6, 6:4, Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) – JJ Wolf (USA) 6:0, 6:2, Jiří Lehečka (ČR) – Brandon Nakashima (USA) 7:5, 3:6, 7:6 (2)

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

2 × one =