Home Audio/video VIDEO Proti vojne na Ukrajine sa verejne vyjadrila: Ruská hviezda sa od súperky aj tak podania ruky nedočkala

VIDEO Proti vojne na Ukrajine sa verejne vyjadrila: Ruská hviezda sa od súperky aj tak podania ruky nedočkala

by Majo Malinovský
Anhelina Kalininovová

EASTBOURNE – Ukrajinská tenistka Anhelina Kalininová odmietla podanie ruky s Ruskou Dariou Kasatkinovou po ich pondelkovom zápase na turnaji WTA v Eastbourne.


Ukrajinka prehrala 3:6, 1:6. Kasatkinová pritom patrí medzi športovcov, ktorí sa verejne vyjadrili proti vojne na Ukrajine.

“Úprimne povedané, táto situácia je blbá. Nebudem to skrývať. Je ťažké čeliť okolnostiam takto dlho. Ja osobne sa snažím byť dobrým človekom. Mám priateľov, rodinu i rodičov v Rusku. Uplynulých pár dní je tam veľký chaos. Ukrajinci zažívajú oveľa horšiu situáciu, ale to isté cítim aj ja. Veľmi sa bojím o ľudí, ktorých milujem,” citoval 26-ročnú Rusku britský Daily Mail.Ruskí a bieloruskí športovci majú z dôvodu invázie na Ukrajinu zákaz súťažiť vo viacerých športoch, Medzinárodná tenisová federácia (ITF) im však povolila štart na turnajoch ATP a WTA, ak splnia určené podmienky. Tento rok sa môžu zúčastniť aj na grandslamovom Wimbledone.

https://www.youtube.com/watch?v=FE9ZsU7EXUc

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 + 13 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy