Home Audio/video VIDEO Premožiteľ Kližana sa triumfu nedočkal: Majstrovstvá v tenise v dažďom prerušovanom dueli priniesli finálový obrat

VIDEO Premožiteľ Kližana sa triumfu nedočkal: Majstrovstvá v tenise v dažďom prerušovanom dueli priniesli finálový obrat

by lp
Tomáš Líška, Majstrovstvá v tenise

BRATISLAVA – Vo finále dvojhry mužov na Majstrovstvách v tenise 2023 nastúpili v piatok 9. júna proti sebe Juraj Masár (30) a Tomáš Líška (24).


Po trojsetovej dráme, ktorú dvakrát prerušil dážď, sa víťazom premiérových majstrovstiev v petržalskom klube TK Jednotka stal Líška po výsledku 4:6, 6:4, 6:3.

Finálový obrat Líšku

Mužské finále sa začalo hrať už vo štvrtok 8. júna poobede, ale pre búrku sa muselo prerušiť za stavu 1:1 v úvodnom sete. Dohralo sa až v piatok, keď Masár s Líškom nastúpili na dvorec po 15:00 hod. Po trojsetovej bitke, ktorú prerušil opätovne dážď, sa napokon tešil z triumfu mladší Líška. Zvíťazil 4:6, 6:4, 6:3.

“Hralo sa mi veľmi ťažko, keďže zápas sa konal počas dvoch dní. Včera sa nestihlo dokopy nič odohrať a spustil sa taký lejak, že sa finále muselo odložiť na dnes. V takýchto podmienkach sa mi veľmi ťažko hráva. Bol som už aj unavený z čakania. Tak to aj vyzeralo v prvom sete, že som nemal taký drajv. Ale postupne som sa počas zápasu rozohral a nakoniec to dopadlo víťazne, čo som veľmi rád,“ povedal Líška po finále.Líška nehral medzinárodný súťažný zápas na okruhu ITF od augusta 2021. Boli za tým zdravotné problémy. “Mal som zranené koleno. Robili mi plastiku predného krížneho väzu, lebo som si ho roztrhol. Dokopy po hernej stránke som sa dával pol roka. Teraz už môžem hrávať súťažne. Chodím na tenisové ligy a slovenské turnaje bez obmedzení. Som rád, že koleno drží a funguje, ako má,“ pokračoval Líška, ktorý momentálne trénuje zverencov v TK Slávia STU Bratislava: “Mám na starosti troch hráčov – Dylana Baira, Filipa Poklembu a Maksyma Ivašku.“

Líška je rád, že sa Majstrovstvá konali a o rok by sa na ne prihlásil znovu. “Turnaj vyšiel na jednotku – okrem počasia. Bolo to tu dobre zorganizované. Veľký palec hore, že sa niečo také podarilo. Myslím si, že keby bolo takýchto turnajov na Slovensku viac, tak by hráči mali o takéto podujatia záujem,“ dodal víťaz, ktorý za triumf zinkasoval šek na 1200 eur, zdolaný Masár si odniesol 640 eur.

U žien triumf Svatíkovej

Laura Svatíková (29) sa stala ešte vo štvrtok víťazkou dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023 v petržalskom klube TK Jednotka. Vo štvrtok 8. júna zdolala vo finálovom zápase Vandu Vargovú (20) v dvoch setoch 6:1, 7:6(5).

Majstrovstvá v tenise mužov a žien 2023: Rozhovor so Svatíkovou po finále dvojhryV debli triumfy Vargovej s Lackovou a Marošíka s Čiernym

Vo finále štvorhry žien na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023 sa stretli v piatkovom odloženom zápase dvojica Vanda Vargová/Viktória Lacková a Tamara Šramková/Ela Beláňová. Z titulu sa napokon tešila Vargová s Lackovou, ktoré zvíťazili v dvoch setoch 6:4, 6:3.

Vo finále štvorhry mužov mali nastúpiť v piatok poobede aj Norbert Marošík s Davidom Čiernym proti dvojici Tomáš Liška a Vadym Ursu. Pre zranenie ramena sa však stretnutie napokon nemohlo odohrať a víťazmi sa tak bez boja stali Marošík s Čiernym.

Zdroj: lp

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 − 2 =