Home Najdôležitejšie VIDEO Prekvapujúce prehry Kontovej a Raoniča: Štvrtý deň v New Yorku priniesol ďalšie dve prekvapenia

Miloš Raonič

NEW YORK – Včerajšie zápasy priniesli okrem jednoznačných víťazstiev Thiema či Williamsovej, aj dve nečakané prehry nasadených hráčov. Deviata nasadená tenistka Johanna Kontová nečakane podľahla Rumunke Cirsteovej 2:6, 7:6 a 6:4. V mužskej časti sme boli rovnako svedkami prekvapenia, keď sa v dueli dvoch Kanaďanov zrodilo prekvapivé víťazstvo Pospisila po setoch 6:7, 6:3, 7:6, 6:3.

Kontová viedla 1:0, ale Rumunka sa nevzdala

Prvý set mal očakávaný scenár, Britka potvrdzovala rolu favoritky a po troch brejkol sa ujala vedenia v zápase. Druhý set bol podstatne vyrovnanejší a obe hráčky sa navzájom brejkli v tretej, resp. v štvrtej hre. V tajbrejku bola úspešnejšia rumunská hráčka a vyrovnala stav zápasu na 1:1.

Tretí set očakával veľkú drámu a mal podobný scenár ako ten druhý. Znovu sa obe hráčky brejkli v tretej a v štvrtej hre. Za stavu 3:3 Rumunka využila v poradí šiesty brejkbal a na svoje konto si pripísala jedno z najväčších víťazstiev kariéry.

V súboji dvoch Kanaďanov úspešnejší Pospisil

V dueli dvoch krajanov bol favoritom Raonič, ktorý viedol vo vzájomnej bilancii 4:1. Posledný vzájomný zápas však vyhral Pospisil a tenisoví fanúšikovia dúfali vo vyrovnaný zápas. Prvý set to len potvrdil, servis bol dominantnou zbraňou oboch hráčov a o osude prvej sady musel rozhodnúť až tajbrejk, kde jasne dominoval 18. hráč sveta a viedol 1:0.

V druhom sete bol tiež dominantou servis, ale v šiestej hre sa podarilo Pospisilovi brejknúť Raoniča a vo zvyšku setu sa nič zaujímavé neudialo, stav po dvoch setoch bol 1:1

Aj tretí set mal skoro identický scenár ako prvé dva. Hráči si držali svoje podania počas celej sady a opäť musel rozhodnúť tajbrejk, kde bol tentokrát úspešnejší Pospisil a ujal sa vedenia v zápase 2:1. V piatom sete neprestával Pospisil so skvelou hrou,v ôsmej hre brejkol Raoniča a zaknihoval veľmi významné víťazstvo. V zápase padlo až 49 és. Súperom Pospisila bude v ďalšom kole ôsmy nasadený Španiel Bautista Agut.