Home Audio/video VIDEO Prekvapenie v Ríme na úkor svetovej štvorky: Thiem nevyužil mečbal a domácemu tenistovi nečakane podľahol

Dominic Thiem

RÍM – Rakúsky tenista Dominic Thiem neuspel v osemfinále na turnaji v Ríme. V stredajšom zápase podľahol Talianovi Lorenzovi Sonegovi po setoch 4:6, 7:6(5), 6:7(5).

Od úvodu zápasu obaja tenisti výborne servovali a k prvým príležitostiam sa dostal až Sonego, ale v piatej hre nevyužil tri brejkbaly. O dva gemy neskôr sa už však nemýlil, prelomil podanie Thiema a koncovku setu si už postrážil. Po 51 minútach viedol prekvapujúco 1:0.

Druhá sada mala podobný obraz ako úvodné dejstvo, boli sme svedkami brejkbalových možností na oboch strán, ale ani jednému z tenistov sa naskytnuté príležitosti nepodarilo zužitkovať a o osude druhého setu musela rozhodovať až skrátená hra. V nej ukázala väčšie skúsenosti svetová štvorka a po viac ako dvoch hodinách zápasu bolo vyrovnané.

Thiem nevyužil mečbal a stálo ho to zápas

Do rozhodujúceho setu vstúpil prekvapivo lepšie Sonego, ktorý brejkom viedol už 2:0, ale v ďalšom priebehu sa vývoj zápasu úplne otočil. Thiem získal štyri gemy v rade a razom viedol 4:2. Za stavu 5:3 mal na príjme dokonca mečbal, ktorý nevyužil a tento moment nakopol domáceho tenistu. V deviatej hre prelomil podanie nasadenej štvorky a podobne ako v druhom sete, aj túto sadu rozhodoval až tajbrejk. V koncovke udržal pevnejšie nervy 33. hráč sveta a pripísal si po výhre nad Djokovičom z Viedne jeden z najväčších skalpov kariéry.