Home Audio/video VIDEO Predstavitelia STZ reagujú na Molčanov úspech: Alex je prísľubom pre slovenský tenis, tvrdí Macko

VIDEO Predstavitelia STZ reagujú na Molčanov úspech: Alex je prísľubom pre slovenský tenis, tvrdí Macko

by Roderik Pastier
Tibor Macko

NEW YORK – Alex Molčan dosiahol na US Open doposiaľ najväčší úspech v kariére. Po úspešne zvládnutej kvalifikácii sa vďaka víťazstvám nad Turkom Cemom Ilkelom a Američanom Brandonom Nakashimom prebojoval už do tretieho kola.


O šieste víťazstvo v rade na dvorcoch vo Flushing Meadows si zmeria sily s jedenástym nasadeným Argentínčanom Diegom Sebastianom Schwartzmanom. Tenisová verejnosť na Slovensku jeho zápasy s nadšením sleduje a predstavitelia Slovenského tenisového zväzu mu vyjadrujú svoje gratulácie.

“Alex postupom do tretieho kola dosiahol veľmi pekný výsledok. Dokazuje, že je vo veľkom progrese a predchádzajúce dobré výsledky neboli náhodné. Veľmi sa teším, pretože postúpiť prvý raz z kvalifikácie do hlavnej súťaže na grandslame a dostať sa až medzi 32 najlepších hráčov je neuveriteľný úspech. Alexovi aj celému jeho tímu to veľmi prajem a srdečne im blahoželám. Zaslúžia si to za tvrdú prácu, ktorú odvádzajú. Alex je prísľubom pre slovenský tenis a verím, že ešte nepovedal posledné slovo,” povedal prezident STZ Tibor Macko.

“Gratulujem Alexovi k postupu na US Open medzi 32 najlepších hráčov sveta. Je to skvelý úspech tohto talentovaného hráča a celého slovenského tenisu. Gratulujem aj trénerskému tímu v NTC – Ladislavovi Simonovi a kondičnému trénerovi Dávidovi Olaszovi – odvádzajú skvelú prácu. Teším sa na ďalší Alexov zápas proti Schwartzmanovi a držím jemu a jeho trénerskému tímu veľmi palce,” neskrýval radosť z Alexovho úspechu generálny sekretár STZ Igor Moška.Zdroj: stz.sk, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 − nine =