LLoyd Harris, Xavier Malisse
Xavier Malisse so zverencom Harrisom (Foto: Twitter - European Open)

VIDEO Pred ôsmimi rokmi ukončil kariéru: Teraz sa vrátil a so svojím zverencom sa postarali o senzáciu!

ANTVERPY – Belgický tenista Xavier Malisse chýbal na okruhu dlhých osem rokov. Tento týždeň sa do súťažného diania vrátil na halovom turnaji v Antverpách, kde po boku Lloyda Harrisa postúpili už do semifinále štvorhry. Bývalá svetová devätnástka vyhrala počas svojej kariéry tri singlové a deväť deblových titulov. Teraz môže zaútočiť na ďalší.


41-ročný Malisse je trénerom Juhoafričana Harrisa a počas pobytu v Indian Wells sa zhodli na tom, že by bola zábava zahrať si bok po boku aspoň jeden turnaj. A tak požiadali o divokú kartu na halovej 250-ke v Antverpách, kde doposiaľ píšu zaujímavý príbeh.

„Vôbec som nečakal, že by sme mohli vyhrať,“ priznal Malisse po tom, čo obaja menovaní v prvom kole porazil dvojicu Arneodo/Reid 6:4, 7:6(4).

Prekvapivým víťazstvom senzácia neskončila. Vo štvrtok si Malisse (bez rebríčku) s Harrisom (222. miesto vo štvorhre) vyšliapli na turnajové jednotky Dodig/Melo, ktorých zdolali po setoch 6:4, 3:6, 10-7 a postarali sa tak o ďalšie prekvapenie.

„Moje podanie už je oveľa pomalšie ako predtým, dôležité ho je tak dobre umiestniť. Cítil som sa ale dobre. Je príjemné byť znovu späť a zahrať si,“ priznal rodák z Kortrijku. „Hlavne sa ale dobre bavíme. Je to zábava a práve to je dôvod, prečo sme sa zúčastnili štvorhry,“ dodal.V boji o finále narzia na holandský pár Koolhof/Rojer a pokúsia sa o ďalšie prekvapenie aj za podpory početného antverpského publika.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Miloš Mečíř

Prezident STZ Mečíř spoločne s Moškom reagujú na Molčanov úspech: Skvelý výsledok pre slovenský tenis

LYON – Slovenský tenista Alex Molčan neuspel vo finále dvojhry na antukovom turnaji ATP v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − eleven =