Home Najdôležitejšie VIDEO Podľa expertov je Djokovič nadčlovek a ten pred finále hlási: Nie som unavený, budem pripravený

VIDEO Podľa expertov je Djokovič nadčlovek a ten pred finále hlási: Nie som unavený, budem pripravený

by Roderik Pastier
Rafael Nadal, Novak Djokovič

PARÍŽ – Finále snov! Najočakávanejší zápas je realitou. Svetová jednotka proti antukovému kráľovi. Novak Djokovič a Rafael Nadal zvládli svoje semifinálové zápasy a zahrajú si spolu o titul na Roland Garros.


Ani pre jedného hráča nebol semifinálový zápas prechádzka ružovou záhradou. Nadal porazil po viac ako troch hodinách Argentínčana Schwartzmana, ktorý ho porazil v Ríme.

„Nedávno som s Diegom prehral, takže som logicky očakával náročný zápas. Je neuveriteľný pocit byť znovu vo finále. Čaká ma Novak a jediné, čo musím, je hrať ten najlepší tenis. Bude to ťažký zápas,” povedal pred finálovým zápasom Nadal.

Djokovič sa však v semifinále nadrel podstatne viac. Zápas s gréckym tenistom Tsitsipasom trval takmer štyri hodiny, prehral dva sety, ale v tom najdôležitejšom predviedol dominantný tenis a vyhral 6:1.

„Bola to veľká bitka so šťastným koncom pre mňa. Necítim sa vyčerpaný, práve naopak, som v pohode. Myslím, že viac ako deň voľna mi pomôže k tomu, aby som vo finále predviedol svoje maximum,” prehlásila svetová jednotka.

Corretja: Novak je pripravený Nadala poraziť

„To, že hral Novak semifinále na päť setov, by mu mohlo paradoxne pomôcť. Dá mu to silu aj rytmus. Vie, že keď chce poraziť Rafu, musí ísť za hranice svojich možností, ale to nie je zrovna jednoduché. Aktuálne cíti, že hrá na antuke možno najlepší tenis v živote a je pripravený Nadala poraziť,” myslí si bývalý španielsky tenista Alex Corretja.„Keď sa pozriem na Rafu, vidím bojovníka, ktorý je pripravený na kurte odovzdať všetko, aby vyhral. Djokovič oproti tomu snáď ani nie je človek, je niečo viac, nadčlovek alebo robot, je to stena, ktorá vráti všetko,” pochválila oboch finalistov americká tenisová legenda Chris Evertová.

Experti mierne favorizujú Djokoviča

„Jeho hra je dokonalá, nerobí chyby, má skvelý pohyb, jedinou slabinou je on sám. Ak nemá náladu, je nahnevaný či rozhodený, to môže byť problém,” dodala Evertová.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

13 − 10 =