Home Audio/video VIDEO Po vyhranom titule prišlo tvrdé vytriezvenie: Zverev zvládol prvý set, následne úplne zlyhal

Alexander Zverev

MIAMI – Nemecký tenista Alexander Zverev prekvapivo stroskotal v americkom Miami už na prvej prekážke. V druhom kole podľahol talentovanému fínskemu tenistovi Ruusuvuorimu po setoch 6:1, 3:6, 1:6.

Zverev mal pritom výborný vstup do zápasu, po pár minútach viedol náskokom dvoch brejkov už 4:0. Prvé udržané podanie Fína prišlo až v piatom geme, ale záver setu patril opäť siedmemu hráčovi sveta a po 37 minútach viedol už 1:0.

K obratu nič nenasvedčovalo

Po prvom sete nič nenasvedčovalo tomu, že by sme mohli byť svedkami prekvapenia. Od druhej sady sa však radikálne zmenil obraz hry, Nemec mal problémy na servise a v tretej hre sa podarilo fínskemu tenistovi prvýkrát v zápase preraziť podanie svojho súpera. Zverev dokázal kontrovať ribrejkom, ale obrovské problémy na podaní pokračovali a do konca setu prišiel o ďalšie tri servisgemy. Ruusuvuori vyhral druhý set pomerom 6:3 a bolo vyrovnané.

Rozhodujúci set začal tromi udržanými podaniami v rade, ale od stavu 2:1 pre fínskeho mladíka to bolo zo strany 23-ročného Zvereva všetko. Ruusuvuori sériou štyroch gemov v rade strhol víťazstvo na svoju stranu a pripísal si jedno z najväčších víťazstiev v kariére.