Home Audio/video VIDEO Po prehre s Kužmovou ukončila kariéru: Bojovníčka Suárezová povedala tenisu zbohom

VIDEO Po prehre s Kužmovou ukončila kariéru: Bojovníčka Suárezová povedala tenisu zbohom

by Roderik Pastier
Carla Suarezová Navarrová

PRAHA – Španielska tenistka Carla Suárezová sa na Billie Jean King Cupe v Prahe v 33 rokoch rozlúčila s kariérou. Posledným zápasom hráčky, ktorá prekonala zhubné nádorové ochorenie lymfatických uzlín, bola pondelková porážka proti našej Viktorii Kužmovej. Definitívnu stopku vystavila Suárezovej stredajšia prehra s USA, pri ktorej ostala na lavičke.


“Na svoju kariéru som veľmi pyšná. Hovorím zbohom so širokým úsmevom na tvári,” uviedla bývalá šiesta hráčka sveta pri emotívnom lúčení na centrkurte, na ktorom nechýbali kvety ani odkazy na videu od súperiek.

“Perfektná rozlúčka by samozrejme bola s trofejou, ale aj tak to bol pre mňa špeciálny týždeň,” dodala víťazka dvoch turnajov WTA vo dvojhre a troch vo štvorhre.

Suárezová oznámila svoju diagnózu vlani v septembri a s ochorením Hodgkinovým lymfómom sa podrobila šesťmesačnej chemoterapii. V apríli sa vrátila k tréningu, o mesiac neskôr sa predstavila na Roland Garros. S divákmi sa rozlúčila aj vo Wimbledone, na US Open aj na olympijských hrách v Tokiu.“Po celý rok som si užívala lásku zo všetkých strán. Teraz nastal čas povedať zbohom,” vyhlásila Suárezová, ktorej grandslamovým maximom v dvojhre je štvrťfinále.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

14 + 3 =