Home Audio/video VIDEO Pikantný súboj na US Open sa bez emócií nezaobišiel: Ukrajinská tenistka s ráznym gestom

VIDEO Pikantný súboj na US Open sa bez emócií nezaobišiel: Ukrajinská tenistka s ráznym gestom

by Majo Malinovský
Victoria Azarenková

NEW YORK – Súboj ukrajinskej tenistky Marty Kosťukovej a bieloruskej súperky Victorie Azarenkovej priniesol podľa očakávania emotívny záver, v ktorom Ukrajinka dala opäť najavo svoj postoj k Bielorusku ako spojeneckej krajine Ruska pri agresii na Ukrajine.


Odmietla jej podať ruku

Ukrajinka po zápase, v ktorom favorizovanej Azarenkovej podľahla hladko 2:6, 3:6, odmietla súperke podať ruku. Tradičné podanie rúk a objatie nahradilo vzájomné ťuknutie raketami na sieti ako v časoch vrcholiacej koronavírusovej pandémie.Osobná záležitosť

“Pre mňa je to osobná záležitosť. Nie je to osobné kvôli tomu, že to je priamo Vika, ale nebol to len bežný turnajový zápas. Za okolností, ktoré teraz panujú, to nie je správna vec, povedala Kosťuková na vysvetlenie svojho rázneho postoja.

Azarenkovú na jej popud vylúčili z turnaja na pomoc Ukrajine: US Open čaká poriadne pikantný súboj

Azarenková, ktorú Ukrajinka o svojom zámere informovala už deň vopred textovou správou, situáciu vzala s pokojom a pripomenula, že to isté zažila s inou ukrajinskou súperkou Dajanou Jastremskou na augustovom turnaji vo Washingtone. “Je to, ako to je. Nechajme to tak. Nemôžem nikoho nútiť, aby mi podal ruku. Je to jej rozhodnutie,” uviedla bývalá svetová jednotka.Ukrajinskej tenistke na Azarenkovej vadí to, že z pozície členky hráčskej rady WTA neurobila po februárovom začiatku invázie Ruska na Ukrajine niečo viac pre ukrajinské tenistky. Bieloruska sa bráni tým, že pomoc neustále ponúkala, ale vedenie WTA to nepovažovalo za vhodný nápad.

Nechcela ju ani na podujatí na pomoc Ukrajine

Podobne to skončilo aj na nedávnom exhibičnom podujatí na pomoc Ukrajine s názvom “Tenis hrá pre mier”, kde organizátori práve na popud Kosťukovej Azarenkovú napokon z podujatia vylúčili aj keď Bieloruska chcela pomôcť Ukrajine. Ukrajinka kritizovala rozhodnutie usporiadateľov pozvať na takéto podujatie členku národa, ktorý sa podieľa na vojne v jej rodnom kraji: “Predstavte si, že je druhá svetová vojna a je charitatívna akcia pre Židov a chce na nej hrať Nemec. Počas vojny, nie 70 rokov po nej. Myslím, že by to Židia nechápali.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × two =