Home Najdôležitejšie VIDEO Palovič s Pokorným v Bratislave na titul nedosiahli: Vo finále uhrali len 2 gemy

BRATISLAVA – Lukáš Pokorný s Lukášom Palovičom nezískali titul na turnaji ITT M15 Bratislava 2020. Vo finále nestačili na štvrtý nasadený pár Arťom Dubrivnyj, Vadym Ursu a podľahli mu 2:6, 0:6.

V prvom sete nezachytili mladí Slováci úvod, obaja si stratili svoje podanie a rýchlo nabrali manko 0:4. Potom zo seba striasli počiatočnú nervozitu, na podaní ani jeden nezaváhal, no štvorky pavúka dotiahli set do víťazného konca. Druhý set mal však tiež jednoznačný priebeh. Na súperoch bolo vidieť väčšie skúsenosti a s prehľadom zápas doviedli do úspešného konca.

Zverenci trénerov Ľubomíra Kurhajca, Milana Martinca a kondičného trénera Dávida Olasza podávali počas celého turnaja dobré výkony. Obaja absolvovali v roku 2020 poslednú sezónu medzi juniormi, na mužských turnajoch majú minimálne skúsenosti. Ako juniori spolu štvorhru hrávali, medzi mužmi to bola ich prvá spoločná skúsenosť a hneď s finálovou účasťou.

Zdroj: stz.sk, youtube