Home Audio/video VIDEO Osaková to v úvodnom kole nemala ľahké: Po zápase na tlačovú konferenciu nešla, ale rozhovor poskytla na kurte

PARÍŽ – Japonská tenistka Naomi Osaková zvládla úvodný zápas na Roland Garros. Trojnásobná grandslamová víťazka zdolala Rumunku Patriciu Mariu Tigovú 6:4, 7:6(4).

Japonka už v prvom geme musela odvracať brejkbalovú príležitosť súperky, čo sa jej aj podarilo a v nasledujúcej hre sama využila štvrtú ponúknutú príležitosť, po ktorej viedla 2:0. V ďalšom priebehu prvého setu si obe tenistky dominantne držali svoje servisy, Osaková mohla dejstvo číslo jeden ukončiť v ôsmom geme na príjme, ale tri setbaly trestuhodne zahodila. Tigová v ďalšej hre prelomila podanie svetovej dvojky, ale tá kontrovala ribrejkom a po 48 minútach viedla 1:0.

Druhý set bez strateného servisu

V druhej sade sme boli svedkami veľmi nezvyčajného priebehu, keď ani jedna z tenistiek počas celého setu nestratila servis a rozuzlenie musela priniesť až skrátená hra. V nej udržala pevnejšie nervy japonská tenistka a postúpila do druhého kola.

Osaková pred začiatkom turnaja oznámila, že nebude komunikovať s médiami a zúčastňovať sa na tlačových konferenciách. Po postupe do 2. kola však súhlasila s krátkym pozápasovým rozhovorom priamo na kurte.

“Na mojej hre na antuke musím ešte popracovať. Dúfam, že čím viac zápasov na nej odohrám, tým to bude lepšie. Center Philippa Chatriera je krásny. Doposiaľ som na ňom absolvovala iba dva duely, dúfam, že ich pribudne viac,” uviedla Osaková.