Home Audio/video VIDEO Osaková titul na Australian Open neobháji: Senzačný obrat americkej tenistky Anisimovovej

Amanda Anisimovová

MELBOURNE – Japonská tenistka Naomi Osaková neobháji titul na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne. V dramatickom piatkovom stretnutí 3. kola prehrala ako trinásta najvyššie nasadená hráčka s Američankou Amandou Anisimovovou 6:4, 3:6, 6:7 (5).

Osakovej premožiteľka si v ďalšom zápase zmeria sily so svetovou jednotkou Ashleigh Bartyovou. Domáca Austrálčanka zvíťazila nad Taliankou Camilou Giorgiovou poľahky 6:2, 6:3.

Ashley Bartyová
Ashley Bartyová (Foto: TASR/AP – Andy Brownbill)

Japonka vstúpila do zápasu brejkom a počas celého setu si náskok vďaka výbornému servisu s prehľadom udržiavala. Anisimová sa na riterne nedostala k žiadnej šanci a po 36 minútach prehrávala 0:1.

V druhom dejstve pokračovali obe tenistky v kvalitnom výkone na podaní, americká hráčka mala prvé brejkbalové príležitosti v treťom geme, ale zostali nevyužité. Za stavu 2:1 však prvýkrát v zápase brejkla Osakovú a následne dopodávala sadu do úspešného konca.

Dramatický záver so supertajbrejkovým rozuzlením

V rozhodujúcom sete sa hralo bez brejkov, no za stavu 5:4 mala 14. hráčka sveta k dispozícii dva mečbaly na riterne, ale Anisimová ich s chladnou hlavou odvrátila a o osude tak rozhodoval až záverečný supertajbrejk hraný na 10 víťazných bodov. V ňom predviedla semifinalistka z Roland Garros 2019 spanilú jazdu, kedy nestratila ani jeden servis a zaslúžene postúpila ďalej. Osaková po prehre v treťom kole bude v novom vydaní rebríčka WTA figurovať až na 84. mieste!

ženy – dvojhra – 3. kolo:
Ashleigh Bartyová (Aus.-1) – Camila Giorgiová (Tal.-30) 6:2, 6:3, Amanda Anisimovová (USA) – Naomi Osaková (Jap.-13) 4:6, 6:3, 7:6 (5), Jessica Pegulová (USA-21) – Nuria Parrizasová (Šp.) 7:6 (3), 6:2, Maria Sakkariová (Gréc.-5) – Veronika Kudermetovová (Rus.-28) 6:4, 6:1, Barbora Krejčíková (ČR-4) – Jelena Ostapenková (Lot.-26) 2:6, 6:4, 6:4, Victoria Azarenková (Biel.-24) – Jelina Svitolinová (Ukr.-15) 6:0, 6:2, Madison Keysová (USA) – Čchiang Wang (Čína) 4:6, 6:3, 7:6 (2), Paula Badosová (Šp.-8) – Marta Kosťuková (Ukr.) 6:2, 5:7, 6:4

Amanda Anisimovová (Foto: TASR/AP – Tertius Pickard