Home Audio/video VIDEO Ósaková si finále US Open rozhodne neužívala: Bolo by trápne prehrať za menej ako hodinu

VIDEO Ósaková si finále US Open rozhodne neužívala: Bolo by trápne prehrať za menej ako hodinu

by Majo Malinovský
Naomi Ósaková

NEW YORK – Japonka Naomi Ósaková získala vo veku 22 rokov tretiu trofej na tenisovom grandslamovom podujatí. V newyorskom finále zdolala Victoriu Azarenkovú v troch setoch 1:6, 6:3, 6:3 a po dvoch rokoch opäť triumfovala na US Open. Titul má ešte aj z Australian Open 2019.


Finále si neužívala

Nasadená štvorka pritom od úvodu ťahala za kratší koniec. Nenasadená Bieloruska podávala v prvom dejstve s úspešnosťou 88 percent a set získala vo svoj prospech expresne za 26 minút. “Tento duel som si rozhodne neužívala. Bolo to veľmi ťažké,” povedala Ósaková po zápase podľa agentúry AFP. Japonka pôsobila odovzdane, prišla o svoj prvý servis aj v druhom sete a na konte mala 13 nevynútených chýb: “Iba som si povedala, že by bolo trápne prehrať za menej ako hodinu. Takže som sa snažila začať hrať čo najlepšie a zbaviť sa toho veľmi zlého prístupu, s ktorým som na zápas nastúpila.”

Ósaková prelomila súperkin servis premiérovo v tretej hre druhého setu a osud duelu sa zmenil. “Nakoniec som sa začala sústrediť na jedinú vec, ktorú som mohla mať pod kontrolou, na to, čo sa deje na kurte. Presne tak, ako pri mojom prvom triumfe v roku 2018. Je to pre mňa úžasný moment. Som veľmi šťastná, že som to zvládla,” vyhlásila spokojná Ósaková podľa oficiálnej stránky WTA.Video: US Open

Bolestivá prehra, ale žiadne sklamanie

Azarenková sa predstavila v grandslamovom finále prvýkrát od roku 2013, keď práve na US Open nestačila na Serenu Williamsovú. “Budem nad touto prehrou dlho premýšľať? Nie, nebudem tu sedieť nešťastná. Bol to jednoducho zážitok, ktorý sa neskončil v môj prospech,” povedala s nadhľadom bývalá svetová jednotka podľa agentúry DPA.

Tridsaťjedenročná Bieloruska porodila v roku 2016 syna a jej kariéru pribrzdilo aj zranenie. Počas svojej cesty do finále však dokázala vyradiť aj svoju dlhoročnú rivalku Serenu Williamsovú. “Je bolestivé prehrať, bola som blízko. Nie som však sklamaná. Zažila som úžasné dva týždne. Užila som si to, robila som všetko, čo som mohla. Bolo magické byť vo finále tretíkrát, no skúsim to znovu. Určite,” dodala odhodlane Azarenková.Video: US Open

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 + 6 =