Home Audio/video VIDEO Ona jačí počas výmeny! Česká zástupkyňa proti šampiónke US Open cítila krivdu

Bianca Andreescuová

MELBOURNE – Česká tenistka Marie Bouzková sa s grandslamovým Australian Open rozlúčila hneď v prvom kole, keď nestačila na šampiónku US Open z roku 2019 Kanaďanku Biancu Andreescuovú, ale v zápase cítila krivdu.

K inkriminovanému momentu došlo v druhom sete za stavu 4:3 pre Kanaďanku a 30:30 na servise českej hráčky. Bouzková nabehla na sieť, kde mala veľkú šancu výmenu ukončiť, ale Kanaďanka sa z náročnej situácie dostala vydareným krížnym bekhendom.

Jačí počas výmeny

Pred Bouzkovej volejom Andreescuová prenikavo zajačala, Češku zvuk evidentne vykoľajil a volej pokazila. “Ona jačí počas výmeny” obrátila sa ukrivdená Bouzková po prehratom bode na empajrovú rozhodkyňu, ktorá ale sťažnosti neuznala, pretože podľa nej neovplyvnil výkrik výsledok výmeny.

“Ospravedlňujem sa,” zareagovala následne Kanaďanka, ktorá vydobytý brejkbal na brejk síce nepremenila, ale zápas ovládla za hodinu aj 42 minút hladko 6:2, 6:4.

Bouzkovej vzdala hold

Po stretnutí Andreescuová vyzdvihla hru minuloročnej wimbledonskej štvrťfinalistky: “Marie je skvelá bojovníčka, musela som zo seba vydať všetko a som rada, že som to dokázala. Viem, že ona vie prevziať kontrolu nad zápasom, pokiaľ si ju vy nezískate hneď na začiatku. Som rada, že sa mi to podarilo a so svojou taktikou som zápas zvládla,“ uviedla.