Home Audio/video VIDEO Olympijský víťaz Zverev predviedol v semifinále senzačný obrat: Tsitsipas bol k postupu blízko, ale…

Alexander Zverev

CINCINNATI – Nemecký tenista Alexander Zverev postúpil na turnaji v americkom Cincinnati už do finále. V nočnom dueli zdolal Gréka Tsitsipasa po setoch 6:4, 3:6, 7:6(4).

Od úvodu sa hralo podľa očakávania, obaja tenisti výborne servovali a v prvých štyroch gemoch sme neboli svedkami žiadnej brejkbalovej príležitosti. V piatej hre Tsitsipas viedol na podaní 40:15, ale Nemec štyrmi bodmi v rade brejkol gréckeho tenistu. Záver setu si olympijský víťaz z Tokia postrážil a po 43 minútach viedol 1:0.

Ani úvod druhého dejstva nenasvedčoval tomu, že by mala svetová trojka vo výbornej forme hrajúceho Zvereva zdolať. Tsitsipas prehrával 0:2, ale v ďalšom priebehu získal päť gemov v rade a po udržanom servise v deviatej hre bolo prekvapivo vyrovnané.

V rozhodujúcej sade Zverev od úvodu ťahal výrazne za kratší koniec, Tsitsipas ho dvakrát za sebou brejkol a razom bol Grék dve hry od víťazstva. Svetová päťka však nezložila zbrane a v hodine dvanástej vyrovnala brejkom na 5:5. O osude epického zápasu, ktorý spĺňal tie najprísnejšie kritéria rozhodoval až tajbrejk, v ktorom po dlhom boji uspel šampión z Tokia.

Zvereva čaká vo finále Rus Rublev, ktorý senzačne zdolal krajana Medvedeva po setoch 2:6, 6:3 a 6:3.