Home Audio/video VIDEO Obrovský skrat Martina v Liberci: Obrat proti skúsenému súperovi mal na dosah, ale…

VIDEO Obrovský skrat Martina v Liberci: Obrat proti skúsenému súperovi mal na dosah, ale…

by Roderik Pastier
Andrej Martin

LIBEREC – Slovenský tenista Andrej Martin neuspel v prvom kole na challengerovom turnaji v Liberci. V úvodnom zápase nestačil na skúseného Rakúšana Geralda Melzera, ktorému podľahol 3:6, 7:5, 4:6.


Melzer od začiatku potvrdzoval, že dlhší pobyt v minulosti v elitnej stovke nebol náhodný. Výborne servoval, nepúšťal Martina k žiadnym príležitostiam a jediným brejkom rozhodol o výhre v prvom sete.

Ani úvod druhého dejstva nenaznačoval, že by Martin mohol bojovať o víťazstvo v zápase. Rýchlo prehrával už 0:2, ale v nasledujúcich momentoch prebral iniciatívu v zápase a brejkom vyrovnával na 2:2. Nasledovala pasáž, kde obaja tenisti výborne servovali, ale v koncovke sady slovenský tenista uchmatol podanie Melzerovi a bolo vyrovnané.

Do rozhodujúceho setu vstúpil lepšie náš hráč, ktorý viedol 2:0, následne bol duel pre dážď zhruba na hodinu prerušený. Po prestávke Martin pokračoval v zodpovednom výkone a za stavu 4:1 mal na príjme k dispozícii tri brejkbaly, ktoré trestuhodne zahodil. A trest veru prišiel, od tohto momentu nezískal aktuálne 117. hráč sveta ani gem a s turnajom v Liberci sa prekvapivo lúči už v prvom kole.Víťaz zápasu Melzer sa v ďalšom kole stretne s Francúzom Furnessom, ktorý zdolal Holanďana Van Rijthovena. Pre Andreja Martina išlo už o 27. porážku v sezóne a na výraznejší výsledok stále čaká.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

one × 5 =