Home Audio/video VIDEO Obrovské zlyhanie Plíškovej v Ostrave: Proti hráčke z druhej stovky dostala kanára a končí v prvom kole!

Karolína Plíšková

OSTRAVA – Česká tenistka Karolína Plíšková sa víťazstva na domácom halovom turnaji WTA 500 v Ostrave nedočkala ani na druhý pokus. Svetová devätnástka prehrala v prvom kole po mizernom výkone plnom chýb 0:6 a 6:7 s americkou kvalifikantkou Alyciou Parksovou a už po štvrtýkrát v sezóne tak nestačila na hráčku mimo TOP 100.

Karolína Plíšková sa po marcovom návrate na kurty po zlomenine ruky niekoľko mesiacov trápila. V lete na amerických betónoch sa zdalo, že je s výkonmi na vzostupe, na jeseň sa ale sebavedomie znova vytráca.

Týždeň po nezdare v Tokiu, kde v druhom kole nestačila na Chorvátku Petru Martičovú, prekvapivo zaváhala aj doma v Ostrave.

Bývalá svetová jednotka Plíšková od prvých výmen nečakane nestíhala tempu súperky. Hrala bez energie, príliš chybovala a po 27 minútach hry prvýkrát v sezóne dostala kanára.

V druhom sete sa česká favoritka nadýchla k obratu, ale ‘na koni’ sa dlho neudržala. Od stavu 3:1 prehrala štyri gamy v rade a hoci súperke potom nedovolila zápas doservírovať a vynútila si tajbrejk, v skrátenej hre mala opäť navrch výrazne aktívnejšie hrajúca Parksová. Domáca hráčka zápas ukončila ôsmou dvojchybou.

“Bohužiaľ to bol z mojej strany zlý zápas. Možno jeden z najhorších tento rok. Nemohla som sa vôbec dostať do rytmu. Súperka to strieľala, výborne servírovala a nebolo sa kde chytiť. Ani odzadu som sa necítila dobre,” komentovala Plíšková na tlačovej konferencii.

“V druhom sete sa dalo ešte niečo robiť. Viedla som 3:1, mohla som si udržať servis a vyhrať. Ona navyše začala kaziť a ja som sa do toho dostávala. Bohužiaľ mi to ale trvalo len jeden set a dať súperke set náskok, je veľa. Dlho som nehrala pred českým publikom a necítila som sa úplne dobre. Bohužiaľ to tak aj dopadlo,” dodala.

Plíšková prvýkrát od roku 2013 prehrala štyrikrát počas jednej sezóny s hráčkou nefigurujúcou v elitnej stovke svetového rebríčka. Dvakrát nestačila na Britku Katie Boulterovú a raz podľahla Francúza Leoliu Jeanjeanovej.

21-ročná Parksová si proti Plíškovej zahrala len piatykrát v kariére s hráčkou TOP 50 a zaznamenala premiérový skalp členky elitnej štyridsiatky. V druhom kole vyzve nasadenú štvorku Máriu Sakkariovú z Grécka, ktorá v nedeľu prehrala finále na antuke v Parme.