Home Audio/video VIDEO Obrovské zlyhanie Ósakovej v Miami: Nepopulárny kanár a následný skrat v druhom sete

MIAMI – Japonská tenistka Naomi Ósaková šokujúco prehrala vo štvrťfinále turnaja v Miami proti Sakkariovej. Svetová dvojka neuhrala ani set a po setoch 0:6, 4:6 sa s turnajom lúči.

Ósaková od úvodu zápasu pôsobila odovzdaným dojmom. V prvom geme viedla na vlastnom podaní 40:0, ale sériou piatich prehraných fiftínov v rade začala obrovská katastrofa. Japonská tenistka sa nedokázala dostať do rytmu počas celého setu, čoho výsledkom bol nepopulárny “kanár” po 24 minútach.

V druhej sade odvrátila v úvodnom geme 3 brejkbaly a po následnom brejku to vyzeralo, že sa schyľuje k veľkému obratu. Svetová dvojka viedla v druhom sete už 4:1, ale opäť prišlo k obrovskému zlyhaniu. Sakkariová získala 5 gemov v rade a senzačne otočila priebeh druhej sady a po výsledku 6:4 postúpila prekvapivo do semifinále.

25-ročná Grékyňa sa v boji o finále stretne s víťazkou zápasu medzi Kanaďankou Andreescuovou a vo výbornej forme hrajúcou Sorribes Tormovou.