Home Audio/video VIDEO Obrovské prekvapenie hneď na úvod v Madride: Svetová päťka Svitolinová nevyužila 6 mečbalov a šokujúco končí

Elina Svitolinová

MADRID – Ukrajinská tenistka Elina Svitolinová prekvapivo končí už v prvom kole na turnaji v Madride. V úvodnom zápase nestačila na Švajčiarku Jil Belen Teichmannovú 6:2, 4:6, 6:7(5).

Úvod zápasu nenasvedčoval, že by mala mať Svitolinová so svojou súperkou väčšie problémy. V štvrtej hre prvýkrát v zápase prelomila podanie Teichmannovej, sama bola na servise neomylná a za stavu 5:2 využila hneď prvý setbal. Po 32 minútach viedla 1:0.

Aj do druhého setu vstúpila piata hráčka sveta najlepším možným spôsobom a rýchlo vyhrávala už 2:0. Od tohto momentu sa Švajčiarka zlepšila vo všetkých smeroch a sériou troch gemov otočila priebeh druhej sady na 3:2. Svitolinová kontrovala ribrejkom, ale vzápätí opäť prišla o servis. Záver druhého dejstva patril 40. hráčke sveta, ktorá vyrovnala na 1:1.

Šokujúci obrat v rozhodujúcom sete

Favoritka zápasu viedla po dvoch brejkoch v rozhodujúcej sade už 5:1, následne prišla o servis, ale na príjme mala 4 mečbaly, ktoré trestuhodne zahodila a Teichmannová znížila na 3:5. Ďalším brejkom sa dostala späť do zápasu a po vyrovnaní na 5:5 sa začínalo od začiatku. Svitolinová udržala servis a v dvanástej hre mala ďalšie dva mečbaly, ktoré opäť nevyužila a o osude zápasu rozhodovala až skrátená hra. V tajbrejku bola prekvapivo úspešnejšia švajčiarska tenistka, ktorá senzačne vyradila nasadenú štvorku.

Jil Belen Teichmannová (Švaj.) – Jelina Svitolinová (Ukr.-4) 2:6, 6:4, 7:6 (5)