Home Audio/video VIDEO Obrovská senzácia vo štvrťfinále Roland Garros: Minuloročná víťazka Swiateková prekvapivo končí a titul neobháji

PARÍŽ – Poľská tenista Iga Swiateková skončila na Roland Garros prekvapivo už vo štvrťfinále. V dnešnom dueli nestačila na Grékyňu Sakkariovú, ktorej podľahla dvakrát 4:6.

Favorizovaná Swiateková pritom nemala vôbec zlý vstup do zápasu, keď už v druhej hre prelomila podanie gréckej súperky a viedla 2:0. Sakkariová dokázala kontrovať ribrejkom a od tohto momentu sa hralo dlho bez brejku. Kľúčový gem prvého setu sa odohral v desiatej hre, kedy 18. hráčka sveta opäť brejkla Poľku a po 48 minútach viedla 1:0.

Druhý set o jednom brejku, nepomohlo ani ošetrenie

Výborne hrajúca Sakkariová vstúpila do druhého setu ako víchor. V prvej hre prelomila servis poľskej tenistky a tento moment sa ukázal v ďalšom priebehu ako kľúčový. Swiateková sa v druhom dejstve navyše nechala aj ošetrovať, ale ani to nevyviedlo z rytmu famóznu Grékyňu, ktorá postúpila do semifinále.