Home Audio/video VIDEO Obrovská senzácia na MS WTA Tour: Jednotka Swiateková na Turnaji majsteriek o titul nezabojuje!

Arina Sabalenková

FORT WORTH – Bieloruská tenistka Arina Sabalenková prekvapujúco postúpila do finále majstrovstiev sveta WTA Tour v americkom Fort Worthe.

Arina Sabalenková, Iga Swiateková
Arina Sabalenková a Iga Swiateková (Foto: TASR/AP – LM Otero)

Nasadená sedmička podujatia vyradila svetovú jednotku Igu Swiatekovú z Poľska 6:2, 2:6, 6:1. Jej súperkou v boji o titul bude Francúzka Caroline Garciová, ktorá si poradila s Grékyňou Mariou Sakkariovou 6:3, 6:2.

Sabalenková predviedla 23 víťazných úderov a iba 19 nevynútených chýb. Svojej súperke oplatila prehru zo semifinále US Open, v ktorom Poľka uspela v troch setoch a napokon získala svoj druhý grandslamový titul v sezóne.

“S Igou som predtým v tomto roku štyrikrát prehrala, no vždy to bol boj. Vedela som, že ak podám výborný výkon, mám šancu ju zdolať. Po nevydarenom druhom sete som sa rýchlo zmobilizovala a v treťom mi takmer všetko vyšlo,” uviedla Sabalenková pre akreditované médiá. Podľa Swiatekovej sa pod jej prehru podpísal veľký počet nevynútených chýb. “V treťom sete som kazila údery, ktoré bežne nekazím a uľahčila som súperke cestu k víťazstvu.”

Garciová postúpila za 75 minút

Garciová potrebovala na víťazstvo iba 75 minút. V prvom sete prelomila podanie súperky na 4:2 a v nasledujúcom chvíľach dominovala, keď vyhrala aj všetky úvodné štyri hry druhého setu.

“Ani neviem, ako sa mi podarilo nájsť novú energiu, lebo v predchádzajúcom dueli som cítila únavu. Pokúsim sa zakončiť sezónu tým najlepším spôsobom,” povedala Garciová, ktorá sa môže stať druhou francúzskou šampiónkou MS WTA. V roku 2005 sa tešila zo zisku trofeje Amelie Mauresmová.

MS WTA Tour vo Fort Worthe – semifinále: Arina Sabalenková (Biel.-7) –  Iga Swiateková (Poľ.-1) 6:2, 2:6, 6:1, Caroline Garciová (Fr.-6) – Maria Sakkariová (Gréc.-5) 6:3, 6:2