Home Audio/video VIDEO Obrovská dráma so šťastným koncom pre Kvitovú: V súboji s bývalou svetovou jednotkou odvrátila 2 mečbaly

Petra Kvitová

NEW YORK – Česká tenistka Petra Kvitová postúpila do osemfinále ženskej dvojhry na grandslamovom turnaji US Open. Dvadsiata prvá nasadená hráčka zdolala v 3. kole deviatku “pavúka” Španielku Garbine Muguruzovú 5:7, 6:3, 7:6 (10).

Tridsaťdvaročná Kvitová porazila Muguruzaovú šiestykrát za sebou. Rodáčka z Bílovca si pripísala pätnáste víťazstvo z posledných 18 zápasov a do osemfinále US Open sa dostala po dvoch rokoch. V stretnutí, ktoré trvalo dve hodiny a 41 minút, zahrala 42 víťazných lôpt a kompenzovala tým 12 dvojchýb.

Dvojnásobná wimbledonská šampiónka vyradila v úvode turnaja ruskú kvalifikantku Eriku Andrejevovú, ďalšia súperka Ukrajinka Anhelina Kalininová kvôli chorobe odstúpila. Kvitová začala duel s Muguruzaovou lepšie a v šiestej hre získala brejk. Ten ale vzápätí nepotvrdila a čoskoro prišla o servis ešte raz. Aj kvôli piatim dvojchybám prvú sadu za 45 minút stratila.

Kvitová opustila na chvíľu kurt a v druhom sete ukoristila opäť v šiestej hre súperkin servis. Pri podaní bola stopercentná a zisk sady zakončila esom, ktorých mala na konte desať.

V rozhodujúcom sete Kvitová šiestu hru pri vlastnom servise stratila a Muguruzaová viedla aj 5:2. Stretnutie ale nedopodávala a za stavu 6:5 nevyužila pri servise Kvitovej dva mečbaly. Dramatický duel vyvrcholil v skrátenej hre, v ktorej sa nedarilo ukončiť zápas pre zmenu českej tenistke. Až pri štvrtom mečbale Kvitovej poslala Španielka loptu do siete a bývalá svetová dvojka mohla oslavovať.

Zdroj: sport.cz, ts