Home Audio/video VIDEO Obrovská bojovnosť Schmiedlovej na skúsenú súperku nestačila: Rozhodli nepremenené šance v úvode tretieho setu

VIDEO Obrovská bojovnosť Schmiedlovej na skúsenú súperku nestačila: Rozhodli nepremenené šance v úvode tretieho setu

by Roderik Pastier
Anna Karolína Schmiedlová

NEW YORK – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová neuspela v 2. kole dvojhry na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny US Open. Vo štvrtok prehrala so štrnástou nasadenou Ruskou Anastasiou Pavľučenkovovou po trojsetovom boji 2:6, 7:5 a 2:6.


Schmiedlovej, ktorá v 1. kole vyradila 17-ročnú Američanku Ashlyn Kruegerovú, sa vydaril vstup do zápasu s favorizovanou Ruskou. Hneď pri prvej možnosti brejkla súperku a ujala sa vedenia 2:0. Potom však znervóznela, začala kopiť dvojchyby a výsledkom bolo šesť prehratých gemov v rade. Pavľučenkovová zakončila prvý set esom, vyhrala ho za 37 minút 6:2.

Po prestávke Slovenka opäť našla stratené tempo, znovu jej začal fungovať bekhend a v druhej hre dokázala zobrať súperke servis. Postupne si vybudovala náskok 2:0 i 4:1. Potom však opäť začala robiť dvojchyby, nedarilo sa jej ani na forhende a Pavľučenkovová sériou štyroch získaných gemov otočila skóre. Za stavu 5:5 Schmiedlová opäť zabrala, zvládla koncovku setu a zabezpečila si rozhodujúci tretí set. V ňom stratila podanie v treťom geme a potom už nedokázala držať krok s rozbehnutou Ruskou. Pavľučenkovová dovolila Slovenke uhrať v nasledujúcich piatich gemoch iba šesť loptičiek. V ôsmom premenila hneď prvý mečbal a po dvoch hodinách a 33 minútach mohla oslavovať postup do 3. kola.

ženy – dvojhra – 2. kolo:
Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-14) – Anna Karolína SCHMIEDLOVÁ (SR) 6:2, 5:7, 6:2

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fifteen + eleven =