Home Audio/video VIDEO Obrat, aký sa len tak nevidí: Kontaveitová otočila takmer prehratý zápas a triumfovala v Moskve

VIDEO Obrat, aký sa len tak nevidí: Kontaveitová otočila takmer prehratý zápas a triumfovala v Moskve

by Roderik Pastier
Kontaveitová s Alexandrovovou

MOSKVA – Estónska tenistka Anett Kontaveitová získala svoj štvrtý titul na okruhu WTA. Vo finále dvojhry na turnaji WTA v Moskve si ako nasadená deviatka poradila s domácou Ruskou Jekaterinou Alexandrovovou v troch setoch 4:6, 6:4 a 7:5.


Ruská tenistka bola od začiatku aktívnejšia, už v treťom geme mala k dispozícii tri brejkbaly, ktoré však Kontaveitová odvrátila. O dve hry neskôr však už také šťastie nemala, Alexandrovová prelomila servis a vo zvyšku prvého dejstva si náskok udržiavala. Po takmer trištvrte hodine vyhrávala 1:0.

V druhom sete favoritka prehrávala už 0:4

Ani v druhom sete sa 20. hráčka sveta nedokázala dostať do tempa, po dvoch stratených podaniach prehrávala už 0:4. V tej chvíli už ruské publikum takmer oslavovalo, ale následne sa začali diať veci. Kontaveitová vstala z mŕtvych, získala senzačne šesť hier v rade a v hale nastalo hrobové ticho.Rozhodujúca sada priniesla vyrovnaný priebeh, v prvých ôsmich gemoch sa hralo bez brejku, ale v deviatej hre Estónka prišla o servis a Alexandrovová razom podávala na víťazstvo. Ďalšie tri hry patrili favoritke zápasu, ktorá získala 4. titul.

Anett Kontaveitová pózuje s trofejou po triumfe na turnaji WTA v Moskve (Foto: TASR/AP – Alexander Zemlianichenko)

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + 12 =