Home Audio/video VIDEO O prvom finalistovi ATP Cupu rozhodla strhujúca dráma: Zápas, ktorý si budem navždy pamätať

Roberto Bautista Agut

SYDNEY – Tenisti Španielska sa stali prvými finalistami ATP Cupu v Sydney. V piatkovom semifinále zvíťazili nad poľskými súpermi 2:1. Postup si zabezpečili už po dvojhrách, o potrebné dva body sa postarali Pablo Carreno Busta a Roberto Bautista Agut. Vo štvorhre vyhrali Jan Zielinski so Szymonom Walkowom nad Pedrom Martinezom a Albertom Ramosom-Vinolasom 4:6, 6:3 a 10:6. Poľský tím oslabil koronavírus, tesne pred zápasom mal pozitívny test Kamil Majchrzak a nemohol nastúpiť.

V prvom singli nedal dvadsiaty hráč svetového rebríčka Carreno Busta žiadnu šancu 860. tenistovi renkingu Janovi Zielinskému a za 55 minút ho zmietol z kurtu po výsledku 6:2 a 6:1. Druhá dvojhra priniesla už oveľa väčšiu drámu. V súboji tímových jednotiek sa ujal vedenia Bautista Agut po výhre nad Hubertom Hurkaczom 7:6 (6), keď premenil hneď prvý setbal. V druhej sade mu však deviaty hráč sveta zobral dvakrát podanie a vyrovnal (6:2). V rozhodujúcom sete si obaja hráči udržali podanie až do stavu 6:6 a tak musel opäť rozhodnúť až tajbrejk. Aj druhýkrát v ňom bol úspešný španielsky reprezentant 7:6 (5) a po dvoch hodinách a 44 minútach poslal svoju krajinu do finále.

O druhom finalistovi sa rozhodne v sobotu v súboji medzi Kanadou a obhajcami trofeje z Ruska.

Majchrzaka vyradil koronavírus

Poliakov zasiahla tesne pred zápasom nepríjemná správa. Majchrzak, ktorý vyhral v skupine všetky tri svoje singlové súboje, oznámil pozitívny výsledok tesne pred duelom s Carrenom Bustom. Pociťuje mierne príznaky a čaká ho sedemdňová izolácia. “Mám len malé príznaky a teším sa na návrat na kurty, keď to austrálske zdravotné protokoly povolia,” uviedol. Majchrzak mal ako prvý hráč pozitívny test na celom turnaji.

Zápas, ktorý si bude navždy pamätať

Roberto Bautista Agut a jeho postupové oslavy s tímom Španielska (Foto: TASR/AP – Steve Christo)

Jeho náhradník, deblový špecialista Zielinski, nemal príliš veľkú šancu. V druhom sa snažil o vyrovnanie Hurkacz, no i keď predviedol až 24 es, na výhru to nestačilo. “Je to zápas, ktorý si budem navždy pamätať. Myslím si, že ho mohol vyhrať ktokoľvek z nás, no dnes sa to podarilo mne. Na kurte som predviedol množstvo dobrých vecí a v závere som hral naozaj agresívne,” povedal Bautista Agut podľa agentúry AFP.

Španielsko – Poľsko 2:0
Pablo Carreno Busta – Jan Zielinski 6:2, 6:1
Roberto Bautista Agut – Hubert Hurkacz 7:6 (6), 2:6, 7:6 (5)
Pedro Martinez, Albert Ramos-Vinolas – Zielinski, Szymon Walkow 6:4, 3:6, 6:10