Novak Djokovič
Novak Djokovič (AP Photo/Thibault Camus)

VIDEO Djokovič to vie aj v debli: So španielskym parťákom na Mallorce šokovali nasadené jednotky

MALLORCA – Srbská singlová svetová jednotka Novak Djokovič to vie aj vo štvorhre.


Nole sa po boku Španiela Carlosa Gomeza-Herreru pripravuje na blížiaci sa Wimbledon na trávnatom podujatí na Mallorce, kde v boji o semifinále Djokovič s Gomezom-Herrerom narazili na najvyššie nasadený pár Marcel Granollers/Horacio Zeballos.

Aj keď prvé dejstvo rozhodol úvodný brejk hneď v otváracej hre zápasu, ktorý veľkí predzápasoví favoriti dosiahli pri podaní Djokoviča, srbsko-španielsky pár si v druhom sete už servis nestratil a po vyhratom tajbrejku zvládol aj rozhodujúci supertajbrejk a prekvapivo postúpil do boja o finále.V tom na Djokoviča s Gomezom-Herrerom čaká tretí nasadený pár Oliver Marach/Aisam Ul Haq Qureshi. Djokovič bude na trávnatom grandslame v Londýne obhajovať prvenstvo z roku 2019, kedy vo finále ušiel proti Federerovi hrobárovi z lopaty a získal cennú grandslamovú trofej. Vlani sa Wimbledon kvôli pandémii koronavírusu neuskutočnil.

štvrťfinále: Novak Djokovič (Srb)/Carlos Gomez-Herrera (Esp) vs Marcel Granollers (Esp)/Horacio Zeballos (Arg – 1.) 4:6, 7:6(3), 10:8 

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Katarína Kužmová

Slováci v akcii: Streda 17. augusta

BRATISLAVA – Dnes sa na súťažných kurtoch objaví štrnástka našich zástupcov. Držíme palce! M15 Bad …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

eight + eight =