Home Audio/video VIDEO Djokovič s talianskym debutantom stratil dva sety, potom prišiel uragán srbskej jednotky

Novak Djokovič

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič postúpil po pätnásty raz v kariére do štvrťfinále dvojhry na Roland Garros.

V osemfinále ako nasadená jednotka otočil zápas s Talianom Lorenzom Musettim. Grandslamový debutant za stavu 7:6 (7), 7:6 (2), 1:6, 0:6, 0:4 v piatom sete duel skrečoval pre bolesti v oblasti slabín. Djokovič sa vo štvrťfinále stretne s Musettiho krajanom Matteom Berrettinim, ktorý po odstúpení Švajčiara Rogera Federera postúpil bez boja.

Musetti začal proti Djokovičovi odvážne, skvele sa pohyboval a dokázal favorita pretlačiť v dlhých výmenách od základnej čiary. Na začiatku prvého setu síce prehrával 1:3, no v ďalších minútach vyrovnal na 3:3 a vynútil si tajbrejk, v ktorého dramatickej koncovke slávil úspech. Na Musettim vôbec nebolo vidno, že v Paríži ide o jeho grandslamovú premiéru, na dvorci pôsobil pokojným dojmom a prezentoval sa pestrou úderovou paletou.

Lorenzo Musetti
Lorenzo Musetti (Foto: TASR/AP – Michel Euler)

V druhom sete si obaja aktéri držali podanie a rozhodnutie opäť padlo až v tajbrejku, v ktorom dominoval Musetti. Djokovič následne zamieril do šatne a krátka pauza mu pomohla. V treťom sete dvakrát zobral Talianovi podanie a získal ho jasne vo svoj prospech. Djokovič začal hrať ostrejšie a rýchlejšie, obmedzil počet nevynútených chýb. Z hry Musettiho sa naopak vytratila iskra a vo štvrtom sete inkasoval od svetovej jednotky “kanára”. V piatom sete za stavu 0:4 unavený Talian zápas skrečoval pre problémy so slabinami.

Schwartzman nestratil ani set

Argentínsky tenista Diego Sebastian Schwartzman sa prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Vlaňajší semifinalista zdolal v osemfinále v pozícii nasadenej desiatky Nemca Jana-Lennarda Struffa 7:6 (9), 6:4, 7:5. V prvom sete otočil z 1:5. Jeho štvrťfinálovým súperom bude víťaz duelu medzi obhajcom titulu Španielom Rafaelom Nadalom a Talianom Jannikom Sinnerom.

Diego Sebastian Schwartzman (Arg.-10) – Jan-Lennard Struff (Nem.) 7:6 (9), 6:4, 7:5

Novak Djokovič (Srb.-1) – Lorenzo Musetti (Tal.) 6:7 (7), 6:7 (2), 6:1, 6:0, 4:0 – skreč