Home Audio/video VIDEO Gombos nenaplnil rolu favorita: V Prahe si o titul nezahrá

VIDEO Gombos nenaplnil rolu favorita: V Prahe si o titul nezahrá

Norbert Gombos

PRAHA – Slovenský tenista Norbert Gombos si na challengerovom podujatí v Prahe o titul nezahrá.

Rozhodla o tom jeho dnešná semifinálová prehra s holandským súperom Tallonom Griekspoorom, ktorý je v aktuálnom rebríčku na 143. pozícii. Holanďan aj v boji o finále potvrdil výbornú formu, keď v Prahe pri triumfe 7:6, 6:3 nestratil set ani vo svojom štvrtom vystúpení.

Turnajová jednotka Gombos si ako prvý v šiestej hre stratil podanie, ale už v deviatej dokázal odpovedať rovnakým úspechom na podaní Holanďana. Ten ale kvalitne podával a úvodné dejstvo tak dospelo do tajbrejku. O osude setu tak rozhodol jediný minibrejk, ktorý sa hneď pri prvom podaní Gombosa podaril holandskému súperovi, ktorý upodával tajbrjek do víťazného konca – 7:5.

V druhom dejstve si rozhodený Gombos stratil hneď úvodný servis a rozhodujúci moment prišiel v štvrtej hre, kedy slovenská jednotka poriadne súpera pritlačil na jeho podaní. Griekspoor ale úspešne odvrátil všetkých šesť brejkbalových príležitostí Slováka a strata maratónskeho gemu bola pre Gombosa prakticky poslednou nevyužitou šancou. Holanďan už drámu nepripustil a frustrovaný Gombos si v poslednej deviatej hre druhého setu čistou hrou stratil podanie – 3:6.

Holanďan sa tak po hodine aj 48 minútach radoval z postupu do finále, kde naňho čaká rakúsky súper Oscar Otte. Gombos doplatil na nevyužívanie brejkbalov, keď na brejk úspešne premenil len jedinú zo siedmich ponúknutých možností.