Norbert Gombos
Norbert Gombos (Foto: TASR/AP - Alessandra Tarantino)

VIDEO Gombos nenaplnil rolu favorita: V Prahe si o titul nezahrá

PRAHA – Slovenský tenista Norbert Gombos si na challengerovom podujatí v Prahe o titul nezahrá.


Rozhodla o tom jeho dnešná semifinálová prehra s holandským súperom Tallonom Griekspoorom, ktorý je v aktuálnom rebríčku na 143. pozícii. Holanďan aj v boji o finále potvrdil výbornú formu, keď v Prahe pri triumfe 7:6, 6:3 nestratil set ani vo svojom štvrtom vystúpení.

Turnajová jednotka Gombos si ako prvý v šiestej hre stratil podanie, ale už v deviatej dokázal odpovedať rovnakým úspechom na podaní Holanďana. Ten ale kvalitne podával a úvodné dejstvo tak dospelo do tajbrejku. O osude setu tak rozhodol jediný minibrejk, ktorý sa hneď pri prvom podaní Gombosa podaril holandskému súperovi, ktorý upodával tajbrjek do víťazného konca – 7:5.V druhom dejstve si rozhodený Gombos stratil hneď úvodný servis a rozhodujúci moment prišiel v štvrtej hre, kedy slovenská jednotka poriadne súpera pritlačil na jeho podaní. Griekspoor ale úspešne odvrátil všetkých šesť brejkbalových príležitostí Slováka a strata maratónskeho gemu bola pre Gombosa prakticky poslednou nevyužitou šancou. Holanďan už drámu nepripustil a frustrovaný Gombos si v poslednej deviatej hre druhého setu čistou hrou stratil podanie – 3:6.

Holanďan sa tak po hodine aj 48 minútach radoval z postupu do finále, kde naňho čaká rakúsky súper Oscar Otte. Gombos doplatil na nevyužívanie brejkbalov, keď na brejk úspešne premenil len jedinú zo siedmich ponúknutých možností.

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Marin Čilič

VIDEO Ani po ôsmom finále sa neradoval: Čilič sa v Stuttgarte po troch rokoch dočkaj víťaznej trofeje

STUTTGART – Chorvátsky tenista Marin Čilič získal trofej na turnaji ATP v Stuttgarte. V nedeľnom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

2 × 1 =