Home Audio/video VIDEO Nie len ženy dokážu vybuchnúť: Americký mladík vyhral úvodných deväť hier, potom prišiel nečakaný zvrat

Tenisová raketa, Tenisová loptička, Tenis

LOS CABOS – Nemecký tenista Alexander Zverev sa prebojoval do semifinále dvojhry na turnaji ATP v mexickom Los Cabos.

Najvyššie nasadený hráč zdolal vo štvrťfinále Thanasiho Kokkinakisa z Austrálie 6:3, 6:4, keď aj druhý duel v Mexiku zvládol bez straty setu a podania. Kokkinakisovi Zverev odvrátil všetkých dvanásť brejkbalov v zápase.

Jeho súperom v boji o finále bude ďalší Austrálčan Jordan Thompson, ktorý v pozícii turnajovej osmičky vyradil Američana Alexa Michelsena v troch setoch 0:6, 7:6 (1), 7:5. 19-ročný americký mladík pritom vyhral úvodných deväť hier a dopracoval sa aj k trom mečbalom a v treťom sete za stavu 5:3 podával na víťazstvo v zápase, ale z postupu sa radoval Thompson.

Ruud vyzve Tsitsipasa

Druhú semifinálovú dvojicu v Mexiku tvoria Nór Casper Ruud a Grék Stefanos Tsitsipas, ktorí štvrťfinálové súboje zvládli bez straty setu.

dvojhra – štvrťfinále: Casper Ruud (Nór.-4) – Nuno Borges (Portug.) 6:3, 6:2, Jordan Thompson (Austr.-8) – Alex Michelsen (USA) 0:6, 7:6 (1), 7:5, Stefanos Tsitsipas (Gr.-2) – Aleksandar Kovacevic (USA) 7:6 (1), 6:3, Alexander Zverev (Nem.-1) – Thanasi Kokkinakis (Austr.) 6:3, 6:4

Zdroj: TASR, ts