Home Audio/video VIDEO Nezastavila ju ani svetová jednotka: Americká hviezda prvou semifinalistou Turnaja majsteriek

VIDEO Nezastavila ju ani svetová jednotka: Americká hviezda prvou semifinalistou Turnaja majsteriek

by Majo Malinovský
Jessica Pegulová, WTA Montreal

CANCÚN – Americká tenistka Jessica Pegulová uspela aj v druhom vystúpení v A-skupine na MS WTA Tour v mexickom Cancúne.

Nasadená päťka zdolala turnajovú jednotku Arynu Sabalenkovú z Bieloruska 6:4, 6:3 a postúpila do semifinále. V druhom dueli skupiny zvíťazila štvrtá nasadená Kazaška Jelena Rybakinová nad Grékyňou Mariou Sakkariovou 6:0, 6:7 (4), 7:6 (2).

Pegulová ukončila päťzápasovú šnúru prehier so Sabalenkovou, ktorá spravila 33 nevynútených chýb. “V zápasoch s hráčkami elitnej svetovej desiatky sa na dvorci cítim oveľa komfortnejšie ako vlani. Hrám s väčším sebavedomím, čo sa potvrdilo aj v dueli proti Aryne. Keď som sa minulý rok dostala medzi najlepšiu päťku, začala som o sebe pochybovať, či tam naozaj patrím, čo negatívne ovplyvnilo moju psychiku,” uviedla Američanka pre akreditované médiá.Nevyspytateľný povrch

Sabalenková sa po prehre sťažovala na nekvalitný povrch. “Mala som pocit, ako keby bol kožený. Nevedeli ste, či vám zvláštny odskok loptičiek pomôže alebo uškodí. Dnes to jednoducho nebol môj deň, no pozitívom je, že ešte stále môžem postúpiť do semifinále, ak zdolám Jelenu Rybakinovú. Budem sa teraz snažiť najmä dobre zregenerovať,” zdôraznila svetová jednotka.  

A-skupina: Jessica Pegulová (USA-5) – Aryna Sabalenková (Biel.-1) 6:4, 6:3, Jelena Rybakinová (Kaz.-4) – Maria Sakkariová (Gr.-8) 6:0, 6:7 (4), 7:6 (2).    

Zdroj: TASR

 

 

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × 2 =