Home Audio/video VIDEO Nezastavil ho ani rozbehnutý nemecký favorit: Molčan v Helsinkách zabojuje už o finále

Alex Molčan

HELSINKI – Slovenský tenista Alex Molčan zabojuje na halovom challengerovom podujatí Tali Open vo fínskych Helsinkách už o finále.

Rozhodla o tom jeho dnešná štvrťfinálová výhra nad favorizovaným nemeckým súperom a turnajovou päťkou Oscarom Ottem. Otte v uplynulom týždni bez straty jedin´ého setu ovládol halové challengerové podujatie v talianskom Ortisei a predtým dobyl aj halový turnaj v nemeckom Ismaningu, kde vo finále nestratil ani set s našim Lukášom Lackom.

Molčan sa po dvoch brejkoch hneď v úvode dostal do pohodlného vedenia 4:0 a aj keď vo ôsmej hre sám prvýkrát stratil podanie, úvodný set sa za 37 minút stal jeho korisťou – 6:3.

Druhé dejstvo rozhodol jediný brejk, na ktorý v tretej hre dosiahol Otte a za 37 minút vyhral druhý set 6:4 a vynútil si rozhodujúce tretie dejstvo. V tom už ale mal jasne navrch Molčan a po brejkoch v druhej a šiestej hre suverénne ovládol rozhodujúci set 6:1. Postupom do semifinále sa Molčan v aktualizovanom LIVE rankingu dostal už na 98. priečku rebríčka ATP.

O finále proti mladučkému kvalifikantovi z Ruska

V boji o finále na slovenskú turnajovú jednotku čaká iba 20-ročný ruský kvalifikant Alexander Ševčenko, ktorému favorizovaný Nemec Moraing vzdal po prvom prehratom sete.