Home Audio/video VIDEO Nevídaný winner chrbtom k sieti: Bublik a Fucsovics neverili vlastným očiam

Alexander Bublik

MADRID – Svedkami naozaj úchvatného a nevídaného víťazného úderu boli diváci na prestížnom podujatí ATP Mutua Madrid Open, v ktorom v úvodnom kole na seba narazili Márton Fucsovics a Alexander Bublik.

Nereálny winner

Kazašský tenista známy svojimi trikmi a rôznymi fintičkami sám okúsil podobnú medicínu, keď ho poriadne zaskočil Fucsovics naozaj kúzelným úderom. Za stavu 1:3 a 0:15 v druhom sete sa zdalo, že Maďar už po predchádzajúcom kraťase šikovný lob súpera nestihne dobehnúť, ale loptičku dobehol a otočený chrbtom k sieti prakticky od základnej čiary trafil naozaj parádne.

Vedenie neudržal

Ani ukážkový winner ale maďarskému tenistovi k výhre nepomohol. Aj keď Fucsovics na madridskej antuke viedol viedol v prvom sete 5:3, Bublik aj na svojom nenávidenom povrchu dokázal zápas otočiť a po vyhratom tajbrejku v prvom sete ovládol aj ten druhý (6:7, 3:6) a v boji o osemfinále ho čaká turnajová jedenástka Kanaďan Shapovalov, ktorý v prvom dueli nedal šancu Lajovičovi (6:1, 6:3).