Home Audio/video VIDEO Nevídaný skrat a šokujúci koniec bieloruskej hviezdy: Sabalenková sa s Dubajom rozlúčila potupným kanárom

VIDEO Nevídaný skrat a šokujúci koniec bieloruskej hviezdy: Sabalenková sa s Dubajom rozlúčila potupným kanárom

by Majo Malinovský
Aryna Sabalenková, US Open 2023

DUBAJ – Víťazka úvodného grandslamu sezónu bieloruská tenistka Aryna Sabalenková vypadla na turnaji WTA v Dubaji senzačne už v 2. kole dvojhry.

Nasadená dvojka prehrala vo svojom prvom zápase na podujatí s Chorvátkou Donnou Vekičovou v troch setoch 7:6 (5), 3:6 a 0:6. Sabalenková mala v prvom kole voľný žreb. Vekičová narazí v osemfinále na Rumunku Soranu Cirsteovú, ktorá vyradila turnajovú trinástku Veroniku Kudermetovovú z Ruska 6:1, 6:4.

Sabalenková bez straty jediného setu na Australian Open obhájila minuloročné prvenstvo, ale na prestížnom podujatí v Dubaji skončila hneď na prvej prekážke. Bieloruska pritom vyhrala úvodný set a vyhrávala 2:0 aj v tom druhom, potom už ale do konca zápasu uhrala len jedinú hru z trinástich a s Dubajom sa rozlúčila potupným kanárom. Bieloruska si s neobľúbenou chorvátskou súperkou zhoršila vzájomnú bilanciu na 2:6, Vekičová dosiahla na svoj prvý skalp TOP 10 od júna.Medzi najlepšiu šestnástku sa prebojovala Češka Markéta Vondroušová, nasadená sedmička zdolala Američanku Peyton Stearnsovú 6:1, 5:7 a 6:2. V boji o štvrťfinále sa stretne s Ruskou Ľudmilou Samsonovovou.

dvojhra – 2. kolo: Maria Sakkariová (Gr.-8) – Emma Navarrová (USA) 6:2, 6:4, Jasmine Paoliniová (Tal.) – Leylah Annie Fernandezová (Kan.) 6:3, 6:4, Ľudmila Samsonovová (Rus.-12) – Anastasia Pavľučenkovová (Rus.), Samsonovová postúpila bez boja, Magdalena Frechová (Poľ.) – Petra Martičová (Chor.) 6:4, 1:6, 6:2, Markéta Vondroušová (ČR-7) – Peyton Stearnsová (USA) 6:1, 5:7, 6:2, Anna Kalinská (Rus.) – Cristina Bucsová (Šp.) 6:3, 6:4, Sorana Cirsteová (Rum.) – Veronika Kudermetovová (Rus.-13) 6:1, 6:4, Donna Vekičová (Chor.) – Aryna Sabaenková (Biel.-2) 6:7 (5), 6:3, 6:0

Zdroj: TASR, ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × 2 =