Home Audio/video VIDEO Neskutočné zmŕtvychvstanie: V kŕčoch sa zvíjajúci americký lucky loser šokoval Dimitrova

VIDEO Neskutočné zmŕtvychvstanie: V kŕčoch sa zvíjajúci americký lucky loser šokoval Dimitrova

by Majo Malinovský
Grigor Dimitrov

ACAPULCO – Američan Stefan Kozlov v mexickom Acapulcu nezvládol kvalifikačné finále s Nemcom Ottem, ale usmialo sa naňho šťastie a v hlavnej súťaži sa napokon predstavil namiesto odhláseného Cressyho. To ale vôbec netušil, aký bláznivý zápas ho proti Bulharovi Dimitrovovi čaká.


Niekdajšia svetová trojka Dimitrov sa síce v tejto sezóne výrazne trápi, ale proti americkému lucky loserovi bol niekdajší veľký talent bulharského tenisu obrovským favoritom. Aktuálne 130. hráč sveta, ale v prvom dejstve potvrdzoval, že kvalitu má a hneď v prvej hre dokázal brejknúť favorita. Ten síce vo ôsmej hre skóre vyrovnal, ale v tajbrejku uspel skvele sa pohybujúci Američan, ktorý za hodinu aj 21 minút vysiľujúceho tenisu získal senzačne prvý set.

Stefan Kozlov
Stefan Kozlov (Foto: TASR/AP – Eduardo Verdugo)

V druhom sa nič výraznejšie nezmenilo a v štvrtej hre opäť po parádnych výmenách a skvelom behu Kozlov zobral súperovi podanie a ujal sa vedenia 3:1. Potom sa ale musel nechať ošetrovať a hneď v piatej hre stratil vlastné podanie. Aj keď vo ôsmej hre štvrtý brejkbal americký lucky loser premenil na brejk a ujal sa vedenia 5:3, ešte pri oslavách brejku dostal také silné kŕče, že sa okamžite zvalil na kurt a chvíľu sa nemohol ani pohnúť. Ďalší priebeh potvrdil, že jeho fyzický stav je totálne na dne, keď prehral štyri hry po sebe a druhý set získal favorizovaný Dimitrov 7:5.Kozlov po prehratom sete hádzal nahnevane raketu o kurt a už ani vo sne by nikomu nenapadlo, že americký lucky loser, ktorý v hlavnom turnaji ani pôvodne nemal byť, dokáže niekdajšej svetovej trojke v rozhodujúcom dejstve ešte vzdorovať. Kľúčová ale bola hneď prvá hra rozhodujúceho dejstva, pri ktorej Kozlov čelil až šiestim brejkbalom rozbehnutého Dimitrova, ktorý ale piaty gem v rade nezískal a to Američana nakoplo. Až do šiestej hry si obidvaja hráči držali pohodlne servis a potom to prišlo. Kozlov ako v úvode zápasu preukázal skvelé zručnosti a v šiestej hre využil hneď prvý brejkbal na zisk brejku. Ten bol napokon rozhodujúci a Kozlov, ktorý už nevládal v druhom sete ani chodiť, sa po troch hodinách aj 18 minútach radoval z triumfu do osemfinále, kde naňho čaká víťaz súboja Rafael Nadal – Denis Kudla.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

fourteen − 9 =