Home Audio/video VIDEO Neľútostný Djokovič zmietol z kurtu britského náhradnika, Ruud zvládol kľúčový boj

Novak Djokovič

TURÍN – Nórsky tenista Casper Ruud postúpil pri svojej prvej účasti na turnaji majstrov do semifinále. V záverečnom vystúpení v zelenej skupine v priamom dueli o postup zdolal ako nasadená osmička Rusa Andreja Rubľova po trojsetovom boji 2:6, 7:5, 7:6 (5).

V sobotu sa v Turíne stretne s víťazom červenej skupiny Rusom Daniilom Medvedevom. Najvyššie nasadený Srb Novak Djokovič uspel aj v treťom dueli na turnaji, keď zvíťazil nad Britom Cameronom Norriem hladko 6:2, 6:1. V semifinále ho čaká Nemec Alexander Zverev.

Ruud prvýkrát v kariére získal skalp Rubľova, v predchádzajúcich piatich vzájomných zápasoch ťahal za kratší koniec. Ruský hráč mal na začiatku zápasu prevahu. Ruud za stavu 1:1 stratil servis a Rubľov neskôr využil aj druhý brejkbal. Posledný gem prvého setu bol jednoznačný, keď Ruud neuspel ani v jednej výmene.

O osude druhého dejstva rozhodol dvanásty gem, v ktorom Rubľov stratil druhý servis v zápase. V piatom geme tretieho setu najprv Rus nevyužil brejkbal, ktorý mu Nór „daroval“ po dvojchybe, no napokon sa dostal do vedenia 3:2. V ďalšej hre však prišiel o servis a bolo 3:3. Za stavu 5:5 nepremenil Rubľov brejkbal a rozhodlo sa až v tajbrejku, v ktorom Ruud vďaka esu využil za stavu 6:5 druhý mečbal.

Teší sa na Medvedeva

“Dáva najsilnejšie údery na turnaji a je veľmi dobrý na prvom podaní,” povedal o svojom súperovi Ruud. “Všetci chceme mať zápas pod kontrolou, no proti Rubľovovi to nie je ľahké, pretože vás donúti behať a má dobrú obranu. Vedel som, že naňho musím ísť rovnakým spôsobom a myslím si, že som hral rozumne.”

Aj v semifinále ho čaká ruský súper, pričom Medvedev na turnaji ešte neprehral. “Už teraz sa teším na zajtrajšok. Bude to ďalší náročný súboj s iným typom hráča, ktorý je však jeden z najlepších na svete,” dodal Nór.