Home Audio/video VIDEO Nekonečné trápenie bývalej svetovej trojky: Thiem opäť prehral, tento rok porazil len Molčana

Dominic Thiem

SANTIAGO – Rakúsky tenista Dominic Thiem prehral siedmy z ôsmich tohtoročných zápasov. Na antuke v čilskom Santiagu prehral bývalý šampión US Open 2:6 6:7 s domácim šampiónom z roku 2021 Cristianom Garínom v súboji hráčov štartujúcich na divokú kartu, proti ktorému si nevypracoval ani jeden brejkbal.

Bývalý tretí hráč sveta Dominic Thiem sa vlani v marci vrátil po deväťmesačnej pauze spôsobenej zranením zápästia, ale ani po takmer roku sa nepribližuje k svojej optimálnej forme.

Medzi najväčšie úspechy dvojnásobného finalistu Roland Garros a víťaza US Open od jeho návratu patria tri semifinále na turnajoch ATP a jedno finále na challengeri. Vo svetovom rebríčku mu patrí 99. miesto.

Tento rok 29-ročný Rakúšan vyhral len jeden z ôsmich zápasov, keď pred dvoma týždňami v Buenos Aires zdolal Slováka Alexa Molčana. Päť zo svojich siedmich prehier utrpel s hráčmi mimo Top 80: prehral so Soonwoom Kwonom (83. v ATP), Andrejom Rublevom (6.), Bornom Gojom (121.), Bornom Čoričom (23.), Juanom Varillasom (101.), Thiagom Monteirom (83.) a dnes na antuke v Santiagu podľahol domácemu Cristianovi Garínovi (100.).

Thiem si proti minuloročnému šampiónovi nevypracoval ani jeden brejkbal. Sám v prvom sete dvakrát stratil svoje podanie. V druhom sete odvrátil všetkých šesť brejkbalov Čiľana v troch rôznych gemoch, ale v tajbrejku získal len dve loptičky a prehral 2:6 6:7.