Home Audio/video VIDEO Nechápal on sám ani súper: Najkurióznejšie eso priniesol súboj domácich bombardérov

VIDEO Nechápal on sám ani súper: Najkurióznejšie eso priniesol súboj domácich bombardérov

by Majo Malinovský
Maxime Cressy

INDIAN WELLS – Viac ako dva a polhodinový pútavý súboj prinieslo vzájomné meranie síl dvoch domácich bombardérov na prestížnom americkom podujatí BNP Paribas Open v Indian Wells.


V ňom proti sebe nastúpili rozohratý kvalifikant Christopher Eubanks a ďalší domáci zástupca Maxime Cressy. Obidvaja domáci hráči disponujú mimoriadne účinným podaním a prvý set rozhodol jediný brejk, ktorý spravil favorizovaný Cressy a vďaka nemu získal prvý set 7:5.

Najkurióznejšie eso v histórii

V druhom dejstve za stavu 3:4 a 30:0 podával Cressy a vtedy to prišlo. Američan si loptičku nahodil vyššie ako sám predpokladal a postaral sa o jedno z najkurióznejších podaní a es v tenisovej histórii.Podanie totiž zľahka trafil rámom rakety a aj keď sa už zdalo že vlečúci sa servis ani neprejde za pásku na druhú stranu, loptička tesne preliezla a okamžite zmenila smer, takže Eubanks bol pri dobiehaní absolútne bezmocný a len v role štatistu, čo najlepšie vystihuje jeho reakcia na to čo sa udialo a následné ospravedlnenie sa jeho smejúceho sa a tiež poriadne zaskočeného krajana.

Eubanks aj napriek tejto kuriozite mohol po zápase žiariť šťastím, pretože duel s favorizovaným krajanom dokázal otočiť a po triumfe 5:7, 7:6, 6:4 sa radoval z postupu do druhého kola, v ktorom vyzve nórskeho súpera Caspera Ruuda.

Zdroj: ts, ATP

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × 1 =