Home Audio/video VIDEO Nečakaný šok na Roland Garros: Česká favoritka grandslamový titul v Paríži neobháji!

Barbora Krejčíková

PARÍŽ – Česká tenistka Barbora Krejčíková neobháji singlový titul na grandslamovom turnaji Roland Garros. V 1. kole na parížskej antuke ako nasadená dvojka prehrala s domácou Francúzkou Diane Parryovou 6:1, 2:6 a 3:6.

Krejčíková, ktorá sa vrátila do súťažného kolotoča po zranení lakťa, vyhrala hladko prvý set a na začiatku druhého viedla 2:0. Potom však stratila úderovú istotu a začala kopiť nevynútené chyby. O osude tretieho setu rozhodol Parryovej brejk za stavu 4:3.

VIDEO Ósaková sa s Parížom rozlúčila, Swiateková opäť zdrvujúca: Viem, že víťazná šnúra nepotrvá večne

Najcennejší skalp v kariére

Devätnásťročná Francúzka získala najcennejší skalp v kariére. “Na začiatku prvého setu som bola nervózna.  Postupne som sa však do toho dostala a na kurte som sa cítila veľmi dobre. Snažila som ísť výmenu za výmenou. Dôležité bolo, že som zvládla zápas psychicky,” uviedla Parryová v pozápasovom interview.

ženy – dvojhra – 1. kolo: Diane Parryová (Fr.) – Babora Krejčíková (ČR-2) 1:6, 6:2, 6:3