Home Audio/video VIDEO Nečakaný koniec svetovej trojky v Indian Wells: Tsitsipas nestačil na 87. hráča sveta

Stefanos Tsitsipas

INDIAN WELLS – Turnaj v Indian Wells priniesol prvé veľké prekvapenie. Tretí hráč sveta Stefanos Tsitsipas vo svojom úvodnom dueli podľahol Austrálčanovi Jordanovi Thompsonovi po setoch (0)6:7, 6:4, (5)6:7 a prišiel tak o šancu bojovať v najbližších týždňoch o post svetovej jednotky.

Tsitsipas prehral v januári na Australian Open aj svoje druhé grandslamové finále a odvtedy sa mu nedarí. V Rotterdame prehral v druhom kole s Jannikom Sinnerom a teraz v Indian Wells dokonca prehral svoj úvodný zápas s 87. hráčom svetového rebríčka Jordanom Thompsonom.

Grék v prvých dvoch vzájomných súbojoch nestratil ani set, no v Kalifornii sa dlho trápil na returne. V prvom sete vyhral len 2 z 30 fiftínov a v tajbrejku nezískal ani jednu loptičku.

Na začiatku druhého dejstva síce o štyri roky staršieho austrálskeho tenistu dvakrát brejkol a vybojoval si rozhodujúci set, ale v ňom sa opäť nedokázal presadiť na príjme. O víťazovi rozhodovala až skrátená hra, v ktorej bol podobne ako v prvom sete úspešnejší Thompson.

Dvadsaťštyriročný Tsitsipas prehral s hráčom mimo Top 30 prvýkrát od minuloročného US Open a prišiel o teoretickú šancu stať sa svetovou jednotkou ešte pred antukovou jarou.

Thompson, 87. hráč svetového rebríčka, si pripísal druhé víťazstvo vo svojom celkovo 15. stretnutí s členom Top 10. Prvé bolo pred šiestimi rokmi na tráve v Queen’s Clube proti vtedajšej svetovej jednotke Andymu Murraymu.