Andy Murray (Foto: TASR/AP - Andy Brownbill)

VIDEO Návrat do elitnej stovky sa zatiaľ nekoná: Murray nestačil na ruského outsidera

RENNES – Britský tenista Andy Murray prekvapivo nestačil vo včerajšom osemfinále na challengerovom turnaji vo francúzskom Rennes na Rusa Safjullina, ktorému podľahol po setoch 2:6, 6:4, 1:6. Britovi tak ďalší útok na TOP 100 opäť nevyšiel.


Naposledy sa Murray nachádzal v elitnej stovke ešte v júni 2018. Trojnásobný grandslamový šampión si na opätovný prienik medzi širšiu svetovú elitu bude musieť ešte počkať.

Murray pri svojom návrate v októbri 2019 ovládol turnaj v Antverpách a poskočil z polovice tretej stovky na 127. miesto, od tej doby ale i vinou zdravotných problémov žiadny výraznejší výsledok nezaznamenal.

Doposiaľ poslednú šancu na zlepšenie mal dvojnásobný olympijský víťaz na halovom challengeri v Rennes, kde plnil rolu nasadenej päťky. Favorizovaný Brit v prvom kole hladko zdolal Nemca Madena (240.) 6:3, 6:1, následne však v osemfinále podľahol Rusovi Romanovi Safjullinovi.

24-ročný Rus sa postupne prediera medzi širšiu svetovú špičku, keď sa v tejto sezóne prvýkrát zúčastnil hlavných súťaží na grandslamoch. Na Australian Open a Roland Garros z toho bolo druhé kolo, naopak vo Wimbledone neprešiel kvalifikáciou a US Open pre neznáme dôvody vynechal.Ďalšia príležitosť už budúci týždeň

Ďalšiu príležitosť na posun do TOP 100 bude mať Murray už nasledujúci týždeň, keďže obdržal divokú kartu do hlavnej súťaže vo francúzskom meste Méty. Tamojšieho turnaja sa rodák z Glasgowu zúčastnil len raz, keď v roku 2007 dokráčal do finále. Ak by tento výsledok po 14 rokoch zopakoval, vyšvihol by sa približne na 90. miesto v rebríčku.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Filip Polášek

Za jeden deň dva triumfy na Wimbledone: Filip Polášek v mixe postúpil do osemfinále

WIMBLEDON – Slovenský tenista Filip Polášek spolu so Slovinkou Andrejou Klepačovou postúpili do osemfinále mixu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

nine + eleven =