Home Audio/video VIDEO Návrat bývalej svetovej jednotky vo štvorhre na kurty: Česká tenistka rozjasala tenisových priaznivcov!

VIDEO Návrat bývalej svetovej jednotky vo štvorhre na kurty: Česká tenistka rozjasala tenisových priaznivcov!

by Roderik Pastier
Barbora Strýcová

PRAHA – Bývalá svetová jednotka vo štvorhre Barbora Strýcová ohlásila návrat na okruh! Tridsaťšesťročná česká tenistka začala tvrdo trénovať a plní svoj sľub, že by sa rada rozlúčila s kariérou pred očami svojich fanúšikov. Doposiaľ však konkrétne neuviedla, na ktorých turnajoch sa predstaví.


“V lete sa opäť (na chvíľu) uvidíme na kurtoch,” napísala Strýcová na Instagrame, kde tiež pridala video, na ktorom tvrdo trénuje, aby sa dostala do najlepšej možnej formy. Na jej odkaz zareagovali nielen jej tenisové kolegyne, ako napríklad Barbora Krejčíková, Gabriela Dabrowská a Monica Puigová, ale aj samotná WTA.

Očakáva sa, že sa vráti len na obmedzené obdobie. V septembri 2021 sa Strýcovej narodil syn Vincent, ktorý definitívne odsunul tenis na vedľajšiu koľaj. “Môj syn a to, či je zdravý, je to najdôležitejšie. Vlastne ho ani nechcem opustiť. Preto sa vždy snažím naplánovať si tréningy na čas, keď spí,” povedala minulý rok v rozhovore s Pavlom Dolejškom v talk show V hlave.

O tom, že Strýcová sa pravdepodobne k tenisu plnohodnotne nevráti na dlhšie obdobie, svedčí aj dodatok “na nejaký čas” v jej príspevku. Ako dlho bude jej návrat trvať, nie je v tejto chvíli isté, ale Barbora svojím vyhlásením plní sľub, ktorý dala ešte v máji 2021, keď ukončila kariéru.

Jej kariéra sa skončila v čase, keď sa na turnajoch používali “bubliny” a diváci nesmeli byť na tribúnach. Strýcovej bolo ľúto, že ukončí kariéru bez divákov, a pred dvoma rokmi oznámila, že by to chcela napraviť.“Sama pre seba by som chcela odohrať ešte jeden zápas pred ľuďmi, aby som sa nelúčila bez fanúšikov. Ešte neviem, či to bude turnaj alebo nejaká neoficiálna akcia. Požiadala som o chránený rebríček, pretože to sa musí urobiť rýchlo,” povedala vtedy tenistka z Plzne. “Mojím snom by bolo rozlúčiť sa vo Wimbledone, kde som dosiahla svoje najväčšie úspechy. Je to taká Mekka tenisu.”

Bývalá svetová šestnástka vo dvojhre a jednotka vo štvorhre by si vďaka chránenému rebríčku mohla zahrať napríklad svoj obľúbený Wimbledon, ktorý často označovala za turnaj číslo jeden. Českých fanúšikov by potešilo, keby sa rozhodla hrať na turnaji Livesport Prague Open na prelome júla a augusta.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eight + seventeen =