Home Audio/video VIDEO Najväčší triumf po návrate: Bratislava Open 2024 spoznal singlového šampióna

VIDEO Najväčší triumf po návrate: Bratislava Open 2024 spoznal singlového šampióna

by Majo Malinovský
Kamil Majchrzak, Bratislava Open 2024

BRATISLAVA – Poľský tenista Kamil Majchrzak sa stal víťazom dvojhry na antukovom challengeri Bratislava Open.

V nedeľňajšom finále zdolal v pozícii kvalifikanta Portugalčana Henriquea Rochu 6:0, 2:6, 6:3. Na dvorcoch Slovana získal šiesty titul na ATP Challenger Tour, druhý v tomto roku. Začiatkom februára nenašiel premožiteľa v rwandskej metropole Kigali.

Kamil Majchrzak, Henrique Rocha, Bratislava Open 2024
Kamil Majchrzak a Henrique Rocha po finálovom súboji (Foto: TASR – Jakub Kotian)

Majchrzak mal proti Rochovi raketový úvod, trikrát prelomil podanie Portugalčana a v prvom sete mu uštedril “kanára”. V druhom dejstve sa karta obrátila a na centri dominoval Rocha, ktorý na ceste do finále vyradil slovenských daviscupových reprezentantov Norberta Gombosa a Jozefa Kovalíka. Po dvoch brejkoch si vybudoval rozhodujúci náskok 4:0.

V treťom sete mal však opäť navrch Majchrzak. Za stavu 4:3 Poliak zobral Rochovi podanie a v deviatom geme premenil pri vlastnom servise hneď prvý mečbal. Z Bratislavy si vďaka zisku cennej trofeje odnáša prémiu 16.550 eur pred zdanením a 100 bodov do svetového rebríčka ATP.Vyhral najväčší turnaj po návrate

“Na začiatku zápasu som hral neuveriteľne, predviedol som to najlepšie z môjho repertoáru. Bolo to nečakane rýchle. Ale na začiatku druhého setu ukázal súper svoju silu, zmenil svoju hru a ja som sa musel prispôsobiť. V treťom sete to bola náročná bitka od úvodu až do konca. Som však šťastný, že som napokon zvíťazil,“ uviedol Majchrzak pre oficiálnu webovu stránku turnaja

Finálový triumf si veľmi cení. “Tento bratislavský titul je pre mňa veľmi vzácny, pretože sa vraciam späť do profitenisu po dištanci. Teraz som vyhral po návrate najväčší turnaj. Mám veľkú šancu, že vďaka postupu v rebríčku si budem môcť zahrať kvalifikáciu na grandslamovom turnaji US Open 2024,“ dodal Poliak, ktorý nemohol hrať pre dopingový dištanc celú sezónu 2023.

dvojhra – finále: Kamil Majchrzak (Poľ.) – Henrique Rocha (Portug.) 6:0, 2:6, 6:3

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

4 × three =