Zizou, Roger Federer
Zizou spoločne s Rogerom Federerom (Foto: Instagram - Barilla)

VIDEO Nádherné gesto Federera: Mladému tenistovi pripravil obrovské prekvapenie a dodržal to, čo sľúbil

NEW YORK – Už je to takmer päť rokov, čo Roger Federer čelil na US Open zaujímavým otázkam svojich malých obdivovateľov. Jeden z nich, Izyan Ahmad prezývaný Zizou, legendárneho tenistu odvážne poprosil, aby ešte niekoľko rokov vydržal na okruhu. A dôvod? Sen o vzájomnom stretnutí. Federer vtedy meranie síl prisľúbil a teraz v spolupráci s talianskou potravinárskou spoločnosťou Barilla tiež splnil!


„Mohli by ste prosím hrať ešte ďalších osem alebo deväť rokov, aby som sa s vami mohol zahrať, až sa stanem profíkom?“ pýtal sa na US Open 2017 mladučký Zizou švajčiarskeho velikána Rogera Federera.

Jeden z najlepších tenistov histórie svojmu fanúšikovi v New Yorku odpovedal kladne a pri nedávnom stretnutí vo švajčiarskom Zürichu svoje prianie splnil. Video z neho sa objavilo na YouTube kanáli spoločnosti Barilla v pondelok, teda práve v deň Federerových 41. narodenín.

„Zdravím, pán Federer. Wow!“ reagoval prekvapený Zizou, ktorý rozvíja svoje tenisové schopnosti v akadémii Johna McEnroea. Aktuálne je dokonca najlepším Američanom v kategórii do 12 rokov.

„Som Roger, vitaj vo Švajčiarsku. Niečo som ti sľúbil, že? Zahráme si. Si pripravený?“ priateľsky odpovedal Federer.

Obaja tenisti sa následne vydali na antukový kurt, kde si pod dohľadom početného obecenstva zmerali svoje sily. „Hráš pekne Zizou, páči sa mi to,“ chválil svojho mladého vyzývateľa Federer. A kto zvíťazil? To vlastne ani nie je dôležité. Podstatné je, že Zizou na tento deň nikdy nezabudne.



Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Novak Djokovič, Roland Garros 2023

VIDEO Djokovič to so španielskym bojovníkom nemal jednoduché, ruský favorit skončil po neuveriteľnom comebacku

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič sa štrnástykrát v sérii prebojoval do osemfinále dvojhry na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

one × three =