Rafael Nadal, Roger Federer
Rafael Nadal a Roger Federer pri rozlúčke švajčiarskeho velikána (Foto: TASR/AP - Kin Cheung)

VIDEO Nadal s odstupom času spomína na koniec Federera: Po odchode Rogera odišla časť môjho ja

MADRID – Posledný zápas kariéry Rogera Federera priniesol veľmi dojímavé obrazy. Nielen kvôli slzám švajčiarskeho majstra, ale aj kvôli slzám jeho najväčšieho rivala Rafaela Nadala. Španiel neskrýval smútok, keď sa jeden z najlepších tenistov histórie lúčil s kariérou a dôvod bol jednoduchý. Spolu s Federerom sa totiž skončila aj jedna dlhá éra, ktorá patrila aj Nadalovi.


Švajčiarsky elegán Roger Federer už viac ako dvadsať rokov čaruje na kurtoch. Kariéru jedného z najlepších (a podľa niektorých aj najlepších) tenistov histórie sprevádzali nielen obrovské úspechy, ale aj jedna takmer mýtická rivalita. Súperenie s Rafaelom Nadalom.

Ich zápasy, v mnohých prípadoch o významné tituly, boli oslavou tenisu. Obaja tenisti spolu odohrali celkovo 42 zápasov a časom sa z nich stali aj priatelia. Toto priateľstvo nakoniec viedlo k dvom spoločným zápasom v lavercupovej štvorhre. Po debute v roku 2017 prišlo v roku 2022 pri príležitosti posledného profesionálneho zápasu Rogera Federera sladko-horké stretnutie.

Po spomínanom zápase, v ktorom „Fedal“ prehral s Američanmi Jackom Sockom a Francesom Tiafoeom, nastali momenty, ktoré nie všetci prijali dobre. Okrem Federera a jeho najbližších sa Švajčiarova rozlúčka pravdepodobne najviac dotkla Rafaela Nadala.

„Keď odišiel do dôchodku, odišla s ním aj časť mňa, časť môjho života. Aj vo mne sa nahromadili emócie z rozlúčky s niekým, kto bol pre náš šport taký dôležitý,“ vysvetlil v rozhovore s novinárom Sebastianom Torokom, aké myšlienky sa mu preháňali hlavou a prečo ho Federerova rozlúčka tak zasiahla.

„Ako súperi a spoluhráči máme veľa spoločných zážitkov a dôležitých okamihov. Vďaka nášmu príbuzenstvu sme toho spolu veľa prežili. Odišiel človek, ktorého som obdivoval, s ktorým som súťažil a s ktorým som zdieľal veľa krásnych vecí na kurte aj mimo neho,“ povedal Nadal.Zatiaľ čo Federer ukončil kariéru vo veku 41 rokov, Nadal je proti nemu stále mladík. Ale aj vo svojich 36 rokoch cíti, že jeho čas prichádza. Kedy to však príde, netuší. „Keď to príde, tak to príde,“ poznamenal. „Som pripravený na život po skončení kariéry. Nemyslím si, že bude pre mňa problém prispôsobiť sa zmenám. V mojom živote sú rovnako dôležité alebo dokonca dôležitejšie veci ako tenis,“ dodal Nadal.

Zdroj: ts

About Roderik Pastier

Check Also

Gilbert Soares Klier Junior

Ďalší tenisový dopingový hriešnik: Mladý olympijský medailista spoznal svoj trest

RIO DE JANEIRO – Brazílsky tenista Gilbert Soares Klier Junior dostal zákaz činnosti na 12 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

seven − four =